سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ شهریور ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره «چهل‌چراغ» معرفی شدند

40cheragh

نامزدهای دریافت جایزه در بخش‌های مختلف نخستین جشنواره فیلم و عکس «چهل چراغ» معرفی شدند.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل‌چراغ»، هیات داوران، نامزدهای دریافت جایزه در بخش‌های  فیلم های سینمایی و ویدئویی ، فیلم های کوتاه و بلند مستند، پویانمایی و کوتاه داستانی این جشنواره را معرفی کردند.

* کاندیداهای بخش فیلم های ویدئویی

بهترین دستاورد ویدئویی:

امیر موسوی برای تصویر برداری فیلم «سبز به رنگ زمرد»

آرمان موسی پور برای موسیقی متن فیلم «روز یلدا شب چله»

محمود موسوی نژاد برای صداگذاری فیلم «رقص روی یخ»

بهزاد کزازی برای طراحی صحنه فیلم «ماه جبین»

مسعود سلامی برای تصویربرداری فیلم «ماه جبین»

بهترین بازیگر مرد:

فرهاد اصلانی برای بازی در فیلم «ماه جبین»

کامران یونس برای بازی در فیلم «سهم گمشده»

یدالله شادمانی برای بازی در فیلم «یک ماه دوست داشتنی»

سیروس همتی برای بازی در فیلم «رقص روی یخ»

بهترین بازیگر زن:

گلزار قربان آوا برای بازی در فیلم «سهم گمشده»

نرگس محمدی برای بازی در فیلم «بوسه باران»

الهام حمیدی برای بازی «ماه جبین»

فاطمه درویش نژاد برای بازی در فیلم «یک ماه دوست داشتنی»

آفرین عبیسی برای بازی در فیلم «روز یلدا شب چله»

رابعه مدنی برای بازی در فیلم «سبز به رنگ زمرد»

بهترین فیلمنامه ویدئویی:

سید مجید موسویان برای نگارش فیلمنامه «روز یلدا شب چله»

حسن نجفی برای نگارش فیلمنامه «سهم گمشده»

محسن جسور برای نگارش فیلمنامه «رقص روی یخ»

امین شجاعی برای نگارش فیلمنامه «یک ماه دوست داشتنی»

سید روح الله حجازی برای نگارش «ماه جبین»

بهترین کارگردانی:

سید روح الله حجازی برای کاگردانی فیلم «ماه جبین»

امین شجاعی برای کارگردانی فیلم «یک ماه دوست داشتنی»

مجید اسماعیلی پارسا برای کارگردانی فیلم «رقص روی یخ»

کریم فایقیان برای کارگردانی فیلم «مروا»

حسن نجفی برای کارگردانی فیلم «سهم گمشده»

سید مجید موسویان برای کارگردانی فیلم «روز یلدا شب چله»

بهترین فیلم ویدئویی:

«ماه جبین» به تهیه کنندگی مجید اسماعیلی

«روز یلدا شب چله» به تهیه کنندگی مشترک پیمان جعفری و‌ مهدی داوری

«رقص روی یخ» به تهیه کنندگی مشترک کامران مجیدی و مجید اسماعیلی پارسا

«سهم گمشده» به تهیه کنندگی مشترک شبکه سحر و حوزه هنری

«یک ماه دوست داشتنی» به تهیه کنندگی محمد مهدی ملکی قاسمی و امین شجاعی

*کاندیداها در بخش فیلم های سینمایی

بهترین موسیقی:

محمد رضا علیقلی برای ساخت موسیقی فیلم «پرواز در شب»

مجید انتظامی برای ساخت موسیقی «روز واقعه»

کامبیز روشن روان برای ساخت موسیقی «سفیر»

محمدرضا علیقلی برای ساخت موسیقی «دست های خالی»

فرهاد فخرالدینی برای ساخت موسیقی «مسافر ری»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

جمشید هاشم‌پور برای بازی در فیلم «هیوا»

جعفر دهقان برای بازی در فیلم «پرواز در شب»

محمدرضا شریفی‌نیا برای بازی در فیلم «مسافر ری»

ولی شیراندامی برای بازی در فیلم «شب دهم»

عزت‌الله مقبلی برای بازی در فیلم «سفیر»

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

علیرضا شجاع نوری برای بازی در فیلم «روز واقعه»

خسرو شکیبایی برای بازی در فیلم «دست های خالی»

فرامرز قریبیان برای بازی در فیلم «سفیر»

داریوش ارجمند برای بازی در فیلم «مسافر ری»

شهاب حسینی برای بازی در فیلم «دلشکسته»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

فریبا کوثری برای بازی در فیلم «دلشکسته»

ویشکا آسایش برای بازی در فیلم «مسافر ری»

فاطمه گودرزی برای بازی در فیلم «دست‌های خالی»

آفرین عبیسی برای بازی در فیلم «عصر روز دهم»

سلیمه رنگ زن برای بازی در فیلم «عصر روز دهم»

بهترین بازیگر نقش اول زن:

گلچهره سجادیه برای بازی در فیلم «هیوا»

مریلا زارعی برای بازی در فیلم «دست های خالی»

هانیه توسلی برای بازی در فیلم «عصر روز دهم»

لادن مستوفی برای بازی در فیلم «روز واقعه»

بیتا بادران برای بازی در فیلم «دلشکسته»

بهترین فیلمنامه:

بهرام بیضایی برای نگارش فیلمنامه «روز واقعه»

فریبرز صالح و کیهان رهگذر برای نگارش فیلمنامه «سفیر»

داوود میرباقری برای نگارش فیلمنامه «مسافر ری»

کیومرث پوراحمد و اصغر عبدالهی برای نگارش فیلمنامه «به خاطر هانیه»

رسول ملاقلی پور برای نگارش فیلمنامه «هیوا»

بهترین کارگردانی:

شهرام اسدی برای کارگردانی فیلم «روز واقعه»

رسول ملاقلی پور برای کارگردانی فیلم «پرواز در شب»

داوود میرباقری برای کارگردانی فیلم «مسافر ری»

فریبرز صالح برای کارگردانی فیلم «سفیر»

ابوالقاسم طالبی برای کارگردانی فیلم «دست‌های خالی»

بهترین فیلم:

«روز واقعه» به تهیه کنندگی مشترک مرتضی شایسته و بنیاد سینمایی فارابی

«سفیر» به تهیه کنندگی عبدالرضا ساعتچی

«پرواز در شب» به تهیه کنندگی رسول ملاقلی پور

«هیوا» به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی نگین فیلم

«عصر روز دهم» به تهیه کنندگی منوچهر محمدی

*نامزدهای بخش پویانمایی

بهترین فیلمنامه:

«خورشید نینوا» نوشته علیرضا قرمانی

«عاشوراییان۱» نوشته مشترک ناهید صمدی امین ، مهرداد رجبی ، سید مصطفی حسینی

«عشق مادر سرباز کوچک» به قلم سمانه کرمانی

«مردی که خودش را کشت» نوشته هادی محمدیان

«شاهد» به قلم زهرا عسگری

بهترین کارگردانی:

«حر» به کارگردانی حسین صفارزادگان

«مردی که خودش را کشت» ساخته هادی محمدیان

«ذوالجناح» به کارگردانی رامین رهبر

«عاشوراییان ۱» ساخته ناهید صمدی امین

بهترین فیلم:

«ذوالجناح» به تهیه کنندگی رامین رهبر

«عاشوراییان۱» به تهیه کنندگی شرکت فرهنگی هنری صبا

«مقتل» به تهیه کنندگی حسین صافی

«مردی که خودش را کشت» به تهیه کنندگی حامد جعفری

«خورشید نینوا» به تهیه کنندگی شرکت فرهنگی هنری صبا

*نامزدهای بهترین فیلم مستند

بهترین دستاورد فنی مستند کوتاه:

سید حسن سیدی پریشان برای تصویربرداری مستند «آب مار طناب»

محسن کزه گر کالجی برای صدابرداری مستند «آب مار طناب»

مهدی آزادی برای تصویربرداری مستند «لبیک»

بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه:

شهین دهقانی برای تحقیق مستند «مرثیه‌ای برای طاق»

نسیم مرعشی برای پژوهش مستند «یادداشت‌های عراق»

جواد صافی و مسعود کارگر برای تحقیق مستند «نغمه سرا»

حسن امامی برای تحقیق مستند «آب مار طناب»

بهترین کارگردانی مستند کوتاه:

مهدی تنگستانی برای کارگردانی مستند « مرثیه‌ای برای طاق»

حسن امامی برای کارگردانی مستند «آب مار طناب»

سید حمید موسوی برای کارگردانی مستند «زلال جاری آب»

علی قدیریان برای کارگردانی مستند «آرزوی همه»

وحد امیرخانی برای کارگردانی مستند«لبیک»

بهترین فیلم مستند کوتاه:

مستند «من اینجا هنوز دلتنگم» به تهیه کنندگی احمد شریف زاده

مستند «آرزوی همه» به تهیه کنندگی علی قدیریان

مستند «لبیک» به تهیه کنندگی عباس نادران

مستند «نغمه سرا» به تهیه کنندگی سید جمال عود سیمین

مستند «آب مار طناب» به تهیه کنندگی حسن امامی

نامزدهای بهترین فیلم مستند بلند:

مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به تهیه کنندگی مشترک بهروز مفید و حوزه هنری

مستند «وقتی ابرها پایین می آیند» به تهیه کنندگی معین کریم الدینی

مستند «یادداشت های یک پیاده» به تهیه کنندگی مجید مروت پور

مستند «شما چه کسی هستید» به تهیه کنندگی مشترک مجید مروت پور و وحید چاوش

بهترین دستاورد هنری مستند بلند:

مهدی عوض زاده برای تدوین مستند «روز هشتاد و چهارم»

امیر حسین نوروزی برای تصویر برداری مستند «پل»

معین کریم الدینی برای تدوین مستند «وقتی ابرها پایین می آیند»

امیر زیبده برای تصویربرداری مستند «شما چه کسی هستید»

حسن پیله ور برای جلوه های ویژه بصری مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ»

بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند:

وحید چاوش برای تحقیق مستند «صبحی که نزدیک است»

معین کریم الدینی و فاطمه سرافراز برای پژوهش «وقتی ابرها پایین می آیند»

داریوش یاری و مسعود اعرابی برای تحقیق مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ»

بهترین کارگردانی مستند بلند:

وحید چاوش برای کارگردانی مستند «یادداشت های یک پیاده»

مهدی عوض زاده برای کارگردانی مستند «روز هشتاد و چهارم»

وحید چاوش برای کارگردانی مستند «شما چه کسی هستید»

معین کریم الدینی برای کارگردانی مستند «وقتی ابرها پایین می آیند»

*نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

بهترین فیلمنامه داستانی کوتاه:

فیلمنامه «پل» به قلم رضا جمالی

فیلمنامه «بازگشت نوشته سهیلا گلستانی

فیلمنامه «صراحی» نوشته مشترک سعید نجاتی و علی توکلی

فیلمنامه «من آبادان رفتم جنگ» به قلم کریم لک زاده

بهترین کارگردانی داستانی کوتاه:

داریوش غذبانی برای کارگردانی فیلم کوتاه «حنانه»

رضا جمالی برای کارگردانی فیلم کوتاه «پل»

سعید نجاتی برای کارگردانی فیلم کوتاه «صراحی»

سهیلا گلستانی برای کارگردانی فیلم کوتاه«بازگشت»

کریم لک زاده برای کارگردانی فیلم کوتاه «من آبادان رفتم جنگ»

بهترین فیلم داستانی کوتاه:

«پل» به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوان دفتر اردبیل

«صراحی» به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوان ایران

«من آبادان رفتم جنگ» به تهیه کنندگی روح الله سهرابی

«بازگشت» به تهیه کنندگی روح الله سهرابی

«نیستان» به تهیه کنندگی نقی نعمتی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>