سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ مهر ۱۳۹۵ در ۳:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه برگزیدگان خود را شناخت

jashnvare-madrese

شب گذشته سه شنبه ۶ مهرماه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه در تالار سوره حوزه هنری و با حضور هنرمندان دانش آموز با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش سوره سینما ، در ابتدای این مراسم امیرحسین اخوین، دبیر چهارمین دوره این جشنواره در سخنانی بیان داشت: جشنواره فیلم «مدرسه» با هدف شناسایی استعدادها و آشنایی با افراد مستعد هنری و در مرحله بعد تربیت افراد متخصص و متعهد و نهایتا ورود به بخش های جدی تر هنر و خلق آثار هنری باکیفیت راه اندازی شد.

اخوین ادامه داد: چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در ۵ بخش فیلم‌‎های داستانی، مستند، علمی- آموزشی، انیمیشن و تیزر تبلیغاتی و با موضوع آزاد و با شرکت۵۳۰  فیلم از مقاطع سنی مختلف دانش آموزان برگزار شد.

وی افزود: داوری این جشنواره در دو سطح انجام شده است. بدین صورت که آثار راه یافته به بخش مسابقه ما که توسط هیئت انتخاب، انتخاب شده اند، توسط مردم و هیئت داوران به طور مجزا بررسی و فیلم های برگزیده در هر دو قالب معرفی می شوند.

دبیر جشنواره مدرسه نهایتا بیان داشت: همچنین از هفته آخر شهریورماه نیز اکران گسترده فیلم‌های این جشنواره در نقاط سراسر کشور آغاز شد و مدارس کشور و محافل فرهنگی عمومی  تا امروز به نمایش این آثار اقدام کردند.

برگزیدگان بخش های مختلف چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه به شرح زیر است:

بخش داستانی

متوسطه اول:

–         خانوم شماره بدم؟/ برگزیده ۱/ فائره وزیری تبار

–         یک مشت بی خیال/ برگزیده ۲/ علیرضا خالدی

–         مرد/ شایسته تقدیر۱/ علیرضا صادق نیا

–         Ctrl + Z/ شایسته تقدیر ۲/ مبین نثاری

متوسطه دوم:

–         من بی من/ برگزیده ۱/ علی افشاری

–         تولد آخر/ برگزیده ۲/ حمیدرضا قزوینی

–         رهایی/ شایسته تقدیر ۱/ مهرداد پروانی، پوریا عمرانی

–         آخرین کوله پشتی/ شایسته تقدیر ۲/ یاشار یزدانی

بخش مستند

متوسطه اول:

–         قطره های سبز/ برگزیده ۱/ سیده طاهره موسوی وحدانی

–         جنگ خیلی نرم/ شایسته تقدیر ۱/ امیرحسین حسینی

متوسطه دوم:

–         مرثیه ای برای یک رویا/ برگزیده ۱/ صدرا علی‌بک

–         هشدار/ شایسته تقدیر ۱/ حسین زینلی‌پور علم آبادی

 بخش انیمیشن

متوسطه اول:

–         درست یا اشتباه/ برگزیده ۱/ رضا نباتی

–         ما و محیط زیست مان!/ شایسته تقدیر ۱/ شهریار خلوتی

متوسطه دوم:

–         آب را گل نکنیم/ برگزیده ۱/ شایان گوهری

–         تصرف ذهنی/ شایسته تقدیر ۱/ امین گودرزی پور

بخش علمی- آموزشی

متوسطه اول:

–         تقطیر/ برگزیده ۱/ رضا ممی‌زاده

–         اسکناس نسوز/ شایسته تقدیر ۱/ هدا باخدای

متوسطه دوم:

–         هولوگرام/ برگزیده ۱/ مریم هاشمی

–         شمع و آب/ شایسته تقدیر ۱/ نیایش امین بیدختی

بخش تیزر تبلیغاتی

ابتدایی:

–         رایا/ برگزیده ۱/ علی حلمی

متوسطه اول:

–         تبلیغات کرم‌های دنت/ برگزیده ۱/ امیرحسین یزدانی

–         تیزر تبلیغاتی شرکت لبنیات پگاه/ شایسته تقدیر۱ / سیدحسام‌الدین سلیمانی

متوسطه دوم:

–         تیزر سن ایچ/ برگزیده ۱/ حسین معین‌فر

–         رویای خلق اطمینان/ شایسته تقدیر ۱/ آرش فرزانه

در این مراسم همچنین از کتاب چهارمین جشنواره فیلم دانش آموزی مدرسه رونمایی به عمل آمد.

در بخش داستانی هادی مقدم دوست و محمدرضا شفاه، در بخش مستند سهیل کریمی و محمدرضا امامقلی، در بخش تیزر محمد صادق باطنی و مصطفی رضوانی، در بخش انیمیشن محمدامین همدانی و مهدی جعفری و در بخش علمی مجید محسنی و حسین میرزایی داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در راستای طرح شهاب وزارت آموزش و پرورش و با هدف شناخت و هدایت دانش‌آموزان هنرمند و مستعد هنر به منظور پرورش استعدادها توسط مجامع اصلی هنری در سطح کشور، توسط موسسه «هنروما» و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>