سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۵ در ۹:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

۱۰۸ فیلم به دبیرخانه جشنواره یاس رسید/ جایزه به سریال‌های نمایش خانگی برای اولین بار

4thYas-1

دبیرخانه چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس اعلام کرد: ۱۰۸ اثر بلند از فیلمسازان داخلی به این رویداد سینمایی بین المللی رسیده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس، فیلمسازان کشورمان ۱۰۸ اثر بلند به دبیرخانه جشنواره بین المللی یاس ارسال کرده اند.

همچنین هیات انتخاب این رویداد سینمایی کار بازبینی این فیلم ها را در همین هفته آغاز کرد و تا پایان مهرماه آثار پذیرفته شده در بخش مسابقه چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس از سوی دبیرخانه اعلام خواهد شد.

در این بخش ۱۶ یاس زرین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل زن، بازیگر مکمل مرد، بهترین تصویربرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی، بهترین صدا، بهترین چهره‌پردازی، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین جلوه های ویژه، بهترین کارگردان اول و جایزه ویژه هیات داوران  اهدا می شود.

در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم یاس برای نخستین بار سریال های تولید شده در شبکه نمایش خانگی مورد ارزیابی قرار گرفته و به بهترین اثر، کارگردانی، فیلمنامه و بازیگر، یاس زرین اهدا می شود.

هدف از برگزاری این بخش، تشویق و ترغیب فیلمسازان برای ورود به عرصه سریال سازی با رویکرد جدید در ساختار و محتوای این آثار است.

تقدیر از ویدیو رسانه برتر از دیگر بخش های جشنواره چهارم یاس است.

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس ۹ تا ۱۳ آبان به دبیری سید مصطفی ابطحی در استان مازندران برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>