سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳ بهمن ۱۳۹۵ در ۱:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

سهیل جهان‌بیگلری: جشنواره فیلم دینی «رویش» استعداد یابی می‌کند

biglari

سهیل جهان‌بیگلری معتقد است: جشنواره فیلم دینی «رویش» به جایگاهی رسیده که امروز فیلمسازان صرفا برای این رویداد فیلم می‌سازند.

دبیر دوره هفتم و هشتم جشنواره فیلم دینی «رویش» در گفتگو با سوره سینما بیان کرد: جشنواره فیلم «رویش» جشنواره دینی موضوعی است که با افتخار و سربلندی ده دوره را پشت سر می گذارد و امروز جای خودش را بین فیلمسازان باز کرده است؛ به گونه ای که فیلمسازان کوتاه و انیمیشن برای این رویداد فیلم می سازند.

سهیل جهان‌بیگلری با بیان اینکه نکات موضوعی مورد نیاز سینمای ایران است ادامه داد: اگر قرار است به آینده سینما فکر کنیم باید فیلمسازان از حوزه فیلم کوتاه و مستند به فیلم های بلند وارد شوند. به عبارت دیگر، در حوزه فیلم کوتاه امتحان کنند و تجربه لازم را کسب کنند، بعد آرام آرام، کار در حوزه فیلم بلند را شروع کنند.

رئیس سابق سازمان سینمایی حوزه هنری به صحبت‌هایش ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که باید به آن اهمیت دهیم اینکه در سینما به بحث محتوا به شدت نیازمندیم و باید به تقویت آن فکر کنیم. باید از میان فیلمسازان گزینش و استعداد‌یابی کنیم که به عقیده من جشنواره فیلم دینی «رویش» این وظیفه مهم را انجام می‌دهد.

وی در انتها با لبخند گفت: امیدوارم جشنواره فیلم «رویش» صدمین دوره خود را پشت سر بگذارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>