سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ بهمن ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

جشنواره جهانی فیلم فجر در آستانه ثبت بین المللی

Fajr-35-INTL-Fa2

با سفر نمایندگان فیاپف به تهران ثبت جهانی جشنواره جهانی فجر بررسی می شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستادخبری جشنواره جهانی فیلم فجر، سال گذشته در برلین در دیداری که رضا میرکریمی با هیات رئیسه فیاپف (فدراسیون بین المللی انجمن های تهیه کنندگان فیلم) با حضور محمدمهدی عسگرپور نایب رییس این فدراسیون داشت از آن ها قول گرفته است که برای ارزیابی جشنواره به تهران بیایند.

جشنواره جهانی معیارهای مورد نظر آنها را برای یک جشنواره دریافت کرده و جشنواره، امسال روی آن معیارها کار کرده است.

طبق توافق، نمایندگان فیاپف امسال به ایران می آیند که جشنواره را ببینند و با ارزیابی هایشان، ثبت جهانی جشنواره را بررسی کنند.

محمد مهدی عسگرپور، نایب رییس فیاپف نیز امروز در برلین به خبرنگار ایسنا گفته است: در حاشیه برگزاری جلسه هیأت رئیسه و مجمع عمومی با اعضای موثر جلسه درباره جشنواره جهانی فجر ایران صحبت شد، چون در سال‌های گذشته این درخواست برای ثبت در فیاپف از سوی مدیران خیلی جدی مطرح نبود، ولی الان که آقای میرکریمی دبیر آن است، این اصرار وجود دارد تا این جشنواره به رویدادهای ثبت شده‌ی فیاپف بپیوندد.

عسگرپور ادامه داد: با توجه به صحبت‌های انجام شده، این آمادگی کاملا وجود دارد که در خلال برگزاری جشنواره‌ی جهانی فجر که اوایل سال آینده در تهران برگزار می‌شود، احتمالا دبیرکل فیاپف یا یکی از اعضای موثر هیأت رئیسه در جشنواره حضور پیدا کنند تا پس از آن گزارشی را در مجمعی که همزمان با جشنواره کن در فرانسه برگزار می‌شود، ارائه کنند تا تصمیم‌گیری شود.

وی افزود: فعلا به نظر می‌رسد مشکل خاصی در این‌باره نداریم، به جز یکی دو مورد که آن هم قرار است در تهران بررسی شود.

به گفته او، یکی از این موارد به زمان برگزاری جشنواره جهانی فجر مربوط می‌شود، چون اگرچه این زمان (اردیبهشت‌ماه) در کشور ما زمان خوبی است، اما نزدیک بودن آن به جشنواره فیلم کن مشکلاتی را دارد و در این‌باره حتی جشنواره فیلم پکن هم که نزدیک به زمان جشنواره کن برگزار می‌شود، تاریخ برگزاری خود را پس از یک سال و اندی بحث بالاخره تغییر داد.

آدرس سایت رسمی  جشنواره Fajriff.com  و  پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، ۲۱-۲۸ آوریل ۲۰۱۷ (۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶) در تهران برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>