سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۷ خرداد ۱۳۹۶ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

سه گانه محیط زیستى محمد احسانی به سینماها آمد

Mostanad Ehsani

مستندهاى سه گانه «بانوى ارومیا»، «روزگارى هامون» و «دود» به کارگردانى محمد احسانى در گروه هنر و تجربه اکران شد.

به گزارش سوره سینما ، مستندهاى «بانوى ارومیا»، «روزگارى هامون» و «دود» به کارگردانى محمد احسانى از شنبه ٢٧ خردادماه در گروه هنر و تجربه اکران خود را آغاز کردند. این سه فیلم مستند با موضوع محیط زیستى در قالب یک سانس نمایش روى پرده خواهند رفت.

محمد احسانى در این سه مستند با دغدغه مشکلات محیط زیستى به موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه، دریاچه هامون و آلودگى هواى تهران پرداخته است.

احسانى که در کارنامه خود ٨ مستند را ثبت کرده در توضیح نمایش این سه اثرش چنین مى گوید:

«در یک نگاه کلی محیط زیست ایران در زمینه‌های آب، هوا و خاک دچار بحران است و فیلم‌های سه‌گانه‌ام «بانوی ارومیا»،«روزگاری هامون» و«دود» که حاصل پنج سال کار در موضوعات فیلم‌های زیست محیطی است؛ این غربت و نابودی را به تصویر می‌کشد. دریاچه ارومیه، تالاب هامون و آلودگی هوای تهران هر یک با نگاهی و از زاویه‌ای به تصویر کشیده شده‌اند. گاه با نگاه و روایتی شاعرانه و تغزلی و گاه با انعکاس واقعیت سخت و تلخ و گاه با نگاهی تجربی…»

سه گانه هاى محمد احسانى، خرداد و تیرماه در سینماهاى گروه هنر و تجربه؛ پردیس چارسو، خانه هنرمندان، پردیس هویزه مشهد، سوره اصفهان، پردیس گلستان شیراز و سالن هنر و تحربه بابل به نمایش درخواهند آمد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>