سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۲ تیر ۱۳۹۶ در ۳:۴۰ ب.ظ چاپ مطلب

خبرنگاران نوجوان در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اهالی رسانه همراه می‌شوند

jashnvare-koodak2

تعداد ۳۰ خبرنگار نوجوان همراه با سایر اهالی رسانه رویدادها و اتفاقات سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را پوشش می دهند.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان؛ مراحل انتخاب خبرنگاران نوجوان این جشنواره به پایان رسید. بدین ترتیب از میان ۱۸۰ داوطلب خبرنگاری در سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان، ۳۰ خبرنگار از گروه سنی ۱۱ تا ۱۶ سال به پوشش خبری بخش های مختلف جشنواره از دریچه نگاه خود خواهند پرداخت.

پس از انتشار فراخوان جذب خبرنگاران نوجوان در سطح شهر اصفهان، نوجوانان ۱۱ تا ۱۶ سال در یک آزمون شفاهی شرکت کرده و بعد از آن در یک آزمون کتبی، اطلاعات عمومی، رسانه ای و سینمایی آن ها بررسی شد. در پایان بعد از ارزیابی های گوناگون روز گذشته ۱۵ نوجوان دختر و ۱۵ نوجوان پسر برای خبرنگاری و گزارشگری در جشنواره انتخاب شدند.

این اقدام با هدف مشارکت هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به عنوان نیروهای اجرایی و ستادی در جریان برگزاری جشنواره ای متعلق به خودشان صورت می گیرد.

خبرنگاران نوجوان جشنواره در روزهای آتی طبق برنامه ای مدون و به طور فشرده در کلاس های آموزشی با شیوه فعالیت رسانه های مکتوب، مجازی، دیداری و شنیداری آشنا شده و اصول اولیه تصویربرداری، صدابرداری، نور و ساخت گزارش های تلویزیونی را می آموزند.

همچنین۳۰ خبرنگار نوجوان در پنج گروه شش نفره مسئولیت تهیه و پوشش خبری جشنواره را عهده دار خواهند بود. همچنین هریک از این گروه ها به نام یکی از شهدای مدافع حرم مزین می شود.

این بخش با مشارکت ایمنا، پایگاه خبری شهرداری اصفهان انجام می شود و خبرنگاران نوجوان بعد از آموزش و کسب تجربه در طول جشنواره قرار است به عنوان خبرنگاران محله کارشان را ادامه دهند.

گفتنی است سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ۹ الی ۱۵ تیر ماه در شهر اصفهان برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>