سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۶ در ۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

«از بان تا تان» با ادای دین به شهیدان به روی صحنه می‌رود/ برآورده شدن آرزوی سارینای شش ساله

ashkan-darvishi

نمایش حماسی-ملی «از بان تا تان» با تقدیر از شهدا به کارگردانی اشکان درویشی شهریور ماه امسال روی صحنه می‌رود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی این نمایش، اشکا درویشی نویسنده ، تهیه کننده و کارگردان نمایش «از بان تا تان» با اعلام این خبر گفت: در  داستان نمایش «از بان تا تان» چهار سرباز نقش آفرینی می کنند. هر یک از این سربازان حاضر روی صحنه نماد یک گروه از شهدا هستند. شهدای غواص، شهدای مرزبان، شهدای مدافع حرم و شهیدی که در اتوبوس به شهادت رسید.

وی افزود:  این قصه همچنین درباره دلتنگی مادران این سربازان است. در درام درباره شهیدی می شنویم و می بینیم که برای مراسم ازدواج خود از جبهه برمی گردد اما در اتوبوس شهید می شود. در «از بان تا تان» با قصه ای کاملا احساسی با روایت خانم شیده معاونی یکی از مجریان توانمند تلویزیون رو به رو هستیم.

کارگردان نمایش «این بخاری به خواری می سوزد» درباره بازیگران اثر جدید خود گفت: تاکنون حضور مهری آل آقا و بابک نوری در این نمایش قطعی شده است. برای ایفای نقش یکی از سربازان نیز حتما از یکی از چهره های سینما و تلویزیون استفاده می شود. همچنین برای سایر نقش ها از بازیگران تئاتر و علاقه مندان به این حرفه کمک می گیریم.

وی با اشاره به رخدادی مهم در آغاز روند تمرینات این نمایش بیان کرد: دختر بچه ای به نام سارینا خزایی که آرزویش بازیگری بود، توسط مهشید خسروی یکی از خیرین که  سعی می کند کودکان را به آرزوهایشان برساند و در بخش قهرمان من برنامه «ماه عسل» نیز حضور داشت، به ما معرفی شد و به همراه خانم گیتی معینی تست بازی او را در یکی از شهرستان های استان البرز دیدیم و قابل قبول بود. این دختر ۶ ساله حالا یکی از بازیگران نمایش ماست و به آرزویش رسیده است. به نظرم رسیدن این کودک به آرزویش بهترین موفقیت و برکت برای گروه نمایش «از بان تا تان» است که امیدوارم با خیرهای زیادی با نگاه ویژه شهیدان همراه باشد.

سایر عوامل این گروه نمایشی عبارتند از: مشاور نمایش و مدیر روابط عمومی: رکسانا قهقرایی، طراح صحنه: سمیرا کاظمی، گروه کارگردانی: مریم گلی، مهسا عزیزی، امیرحسین جلالیان، محمد قوام، عسل احمدنیا، مهتاب فرج نژاد، عکاس: طلیعه خردمند و راضیه اشتیاق، پشتیبانی و سرمایه گذاری: محمدیوسفی و طاهره ربیع پور موسسه مطالعات جامع برسام.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>