سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۱ مرداد ۱۳۹۶ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

سینماسازی حوزه هنری در مناطق محروم/ افتتاح سینما آزادی بیجار

kazemi

سینما آزادی بیجار به همت موسسه بهمن سبز حوزه هنری نوسازی شد و آغاز به فعالیت کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی موسسه بهمن سبز، محمود کاظمی مدیر عامل این موسسه گفت: برنامه ساخت سینماهای تازه، نوسازی، بهسازی، تجهیز و تعمیر سینماهای قدیمی حوزه هنری که از دو سال قبل در موسسه بهمن سبز شروع شده، محدود به مراکز استان‌ها نیست. ما مصمم هستیم در مناطق محروم یا شهرهایی که سالن مناسب ندارند، برای مردم این شهرها سالن مطلوب فراهم کنیم.

او ادامه داد: شهرستان بیجار با طبیعتی بکر و زیبا و مردمانی بافرهنگ و هنردوست سال‌ها از داشتن یک سینما به معنی واقعی محروم بوده. یک سالن نمایش در اداره ارشاد این شهر وجود داشته که تک سانس و در روزهایی از هفته فیلم در آن نمایش داده می‌شده و سالنی که تبدیل به سینما کردیم متعلق به آموزش و پرورش بوده و سینما نبوده است.

کاظمی افزود: از شش ماه پیش با همکاری مدیر حوزه هنری این شهر موافقت مسئولان آموزش و پرورش جلب و از صفر تا ۱۰۰ بازسازی و نوسازی سینما آزادی بیجار توسط موسسه بهمن سبز انجام شد. خوشبختانه این سینما یک هفته است آغاز به کار کرده و در روزهای آینده به طور ویژه و در آیینی رسمی مراسم افتتاحیه آن برگزار خواهد شد. سینما آزادی بیجار ۳۰۰ صندلی دارد، امیدوارم از طریق این سینما بخشی از نیاز فرهنگی مردم هنردوست این شهر، تامین شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>