سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۵ شهریور ۱۳۹۶ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

نقاش قدیمی سینما و آغاز طراحی پوستر «ساعت ۵ عصر»

ghazizadeh

منوچهر قاضی‌زاده نقاش قدیمی سردرهای سینما قرار است در حرکتی نمادین پوستر تازه ای از فیلم «ساعت ۵ عصر» را طراحی کند.

به گزارش سوره سینما، منوچهر قاضی‌زاده که این اواخر به دلیل شرایط نامساعد مالی ناچار به دستفروشی شده بود،با اطلاع مسئولان شرکت اول مارکت،سرمایه گذار فیلم در حال اکران «ساعت ۵ عصر» به استخدام رسمی این شرکت درآمده است و قرار شده تا در حرکتی نمادین پوستری به سبک فیلمهای قدیمی سینما برای ساخته مهران مدیری نقاشی کند.

او آخرین با در اوایل دهه شصت پوستر فیلم «برزخی‌ها» ساخته مرحوم ایرج قادری را طراحی کرد. او بعدها از ایران به فرانسه مهاجرت کرد تا در کنار برادرش زندگی‌کند، اما سپس به کشور بازگشت.با این حال نتوانست به دلیل تغییر ماهیت تبلیغات فیلمها و گسترش امکانات چاپ،به ادامه طراحی پوستر در سینما بپردازد.او مدتی در کنار خیابان به شغل دستفروشی و فروش نقاشی هایش مشغول بود.

انتشار گزارشی در خبرگزاری مهر درباره نحوه زندگی این عضو قدیمی سینمای ایران موجب شد تا به عنوان کارمند رسمی شرکت اول مارکت مشغول به کار شود.

منوچهر قاضی‌زاده ملقب به قاضی متولد اول فروردین ۱۳۳۲ در سردشت است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>