سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۶ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

حیدریان ماموریت‌های شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر را اعلام کرد

heydarian

از سوی رییس سازمان سینمایی وظایف و ماموریت‌های شورای سیاست گذاری سی‌و‌ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تعیین شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم فجر در اولین جلسه شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر که روز گذشته در سازمان سینمایی برگزار شد محمد مهدی حیدریان با برشمردن وظایف این شورا گفت: تصویب مقررات و شیوه برگزاری جشنواره و بخش های آن اولویت اول است و در ادامه اعضای هیات انتخاب و آیین نامه انتخاب فیلم ها، اعضای هیات داوری و آیین نامه داوری آثارو بزرگداشت ها و آیین ها باید جزو وظایف شورا قلمداد شود.

رییس شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تصویب بودجه جشنواره و تامین کنندگان مالی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف برگزاری جشنواره در حین برگزاری را از دیگر وظایف این شورا عنوان کرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى و رییس سازمان سینمایى در ادامه جشنواره هاى ملى و بین المللى فجر را مهمترین و با شکوه ترین رویداد هنرى همزمان با جشن هاى پیروزی انقلاب اسلامى دانست و با تاکید  بر شفاف سازى هزینه هاى جشنواره هاى سینمایی اظهار کرد: همزمان با تلاش برای پرشکوه تر شدن و مردمى بودن جشنواره فیلم فجر باید برای صرفه جویى و شفاف سازى هزینه هاى این رویدادها و فرایند اجرائى آن تلاش کنیم چرا که جشنواره فیلم فجر مهم ترین رویداد حرفه ای سینمای ایران و برگزاری همزمان آن با دهه مبارک فجر با پیشینه ای به قدمت انقلاب اسلامی ارزش و اهمیت آن را دو چندان می نماید.

حیدریان مردم و افکارعمومى را حامیان اصلى جشنواره فیلم فجر دانست و گفت: مردم  حق دارند در جریان اطلاعات مالى جشنواره ها باشند و نگاه دلسوزانه و سازنده رسانه ها، به دست اندرکاران چنین رویداد مهم هنرى، این فرصت را میدهد تا خطاهاى احتمالى را کاهش و کیفیت برگزارى جشنواره را افزایش دهند. لذا ما فارغ از فضا سازی و بازی رسانه ای خود را موظف به شفاف سازی می دانیم و بر اساس آغاز اجراى قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در دولت تدبیر و امید، هزینه هاى دوره هاى پیشین جشنواره هاى فجر در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته و در جشنواره سی و ششم فجر نیز اطلاعات مالى این رویداد اطلاع رسانى مى شود.

وی با اشاره به اهمیت سى و ششمین جشنواره فیلم فجر و تجارب سه دهه اخیر ادامه داد: جشنواره محلى براى کشف و معرفی استعدادهای درخشان در کنار بهره گیری و قدرشناسی از تجارب به بار نشسته صاحبان تجربه و علم این هنر بى بدیل، نسبت به ایفای سهم از برنامه جامع سینمای ایران است.

علیرضا رضا داد، علیرضا تابش، حسن خجسته، محمد بزرگ نیا و ابراهیم داروغه زاده از اعضای شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر هستند که در اولین جلسه فراخوان این دوره و شیوه برگزاری و بخش های آن را نهایی کردند که بزودی اعلام می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>