سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ آبان ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

«کوپال» بهترین فیلم خارجی‌زبان جشنواره «برکلی» شد

KUPAL

کوپال با برگزیده شدن در بیست و ششمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «برکلی»، برای چهارمین بار عنوان بهترین فیلم را بدست آورد.

به گزارش سوره سینما، فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی «کاظم ملایی» که به عنوان تنها نماینده‌ی آسیا در بخش مسابقه‌ی بیست و ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم «برکلی» پذیرفته شده بود، شب گذشته توانست در مراسم اختتامیه‌ی این جشنواره،‌ جایزه‌ی بزرگ این رویداد با عنوان بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت کند.

«کوپال» که هفته گذشته توانسته بود در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «بوگوتا» (قدیمی ترین رویداد سینمایی آمریکای لاتین) به عنوان تنها فیلم آسیایی حاضر در این جشنواره حلقه‌ی زرین پره‌کلمبین بهترین فیلم را کسب کند، این بار توانسته در آخرین حضور خود در بخش بین الملل سی و ششمین جشنواره فیلم برکلی که هر ساله در نوامبر و در ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار می‌شود، جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را بدست آورد.

«کوپال» قصه‌ی یک تاکسیدرمیست با نام دکتر احمد کوپال است که دقیقا قبل از تحویل سال نو با چالشی سخت در زندگی‌ شخصی‌اش مواجه می‌شود. طبق گفته‌ی تهیه کننده‌ی این فیلم، کوپال بزودی در سینماهای سراسر کشور به نمایش درمی‌آید.


One thought on “«کوپال» بهترین فیلم خارجی‌زبان جشنواره «برکلی» شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>