سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۶ آذر ۱۳۹۶ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب
در جلسه اعضای صنف مدیران تولید با وزیر ارشاد مطرح شد :

گلایه از حذف نام مدیران تولید از پروانه ساخت

ali-ghaem-maghami

مدیران تولید در جلسه ای با وزیر ارشاد نسبت به ورود افراد غیرمتخصص به عرصه تولید فیلم که باعث گران‌ترشدن هزینه تولید و بالا رفتن دستمزدها شده است ابراز نگرانی کردند.

به گزارش سوره سینما، علی قائم‌مقامی عضو هیئت مدیره انجمن مدیران تولید و عضو هیات مدیره خانه سینما با اشاره به دیدار اخیر سینماگران با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در موزه سینما گفت: از صنف مدیران تولید حسن آقاکریمی. یوسف صمدزاده. پیمان جعفری و من در دیدار با وزیر ارشاد حضور داشتیم. جلسه خوبی برگزار شد. هرچند زمان ملاقات کم بود تا درباره مشکلات صنفی صحبت کنیم اما به عنوان اولین دیدار مستقیم با وزیر جلسه خوبی بود.

وی با تشکر از رئیس سازمان سینمایی برای برگزار کردن این جلسه گفت: اصلی‌ترین موضوعی که از جانب ما مطرح شد این بود که نام مدیران تولید از پروانه ساخت حذف شده است. در جلسه با وزیر تاکید کردیم که از سال ۹۴ متاسفانه نام مدیران تولید دیگر در پروانه ساخت درج نمی‌شود.

قائم‌مقامی ادامه داد: در این جلسه پیرامون اهمیت و نقش مدیران تولید در سینما با وزیر ارشاد صحبت شد و اعلام کردیم که براساس این اهمیت نام مدیران تولید ۲۲ سال در پروانه ساخت درج می‌شد. اما متاسفانه بعد از ۲۲ سال حذف شده است.

وی ادامه داد: شخصاً به وزیر ارشاد گفتم در سال ۹۴ نمایندگان خانه سینما در شورای پروانه ساخت بدون هماهنگی با هیات مدیره وقت خانه سینما و براساس نظر شخصی خود اقدام به حذف نام مدیران تولید و فیلمبرداران از پروانه ساخت کردند.

قائم مقامی ادامه داد: این موضوع فقط حذف دو صنف و یا دو شغل و یا دو عنوان از یک مجوز اداری نیست بلکه این کار باعث ورود افراد غیر متخصص به سینمای حرفه‌ای شده  و امنیت شغلی و امنیت روانی ۲۰۰ نفر متخصص در این دو صنف را به خطر انداخته است.   از وزیر درخواست داریم حقی که به شکل نادرست از صنف مدیران تولید گرفته شده است دوباره بازگردانده شود.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه بحث امنیت شغلی و بیمه بیکاری صنوف مطرح شد و نسبت به ورود افراد غیرمتخصص به عرصه تولید فیلم که باعث گران‌ترشدن هزینه تولید و بالا رفتن دستمزدها شده است ابراز نگرانی کردیم.

وی ادامه داد: در پایان جلسه از سوی  رئیس سازمان سینمایی وعده حل مشکل درج نام مدیران تولید در پروانه ساخت داده شد و امیدواریم این مساله زودتر اجرایی شود.

منبع: ایلنا