سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ دی ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۶ ق.ظ چاپ مطلب

همراهى دو هنرمند خوشنویس و عکاس در نمایشگاه «سماع مولانا»

jaane mara

چهل اثر عکس و خوشنویسى با موضوع «سماع مولانا» در گالری گویا به نمایش در می آید.

به گزارش سوره سینما، گالرى گویا در تازه ترین رویداد هنرى که تدارک دیده است ، سماع مولانا از دید بابک برزویه هنرمند عکاس و  آثار خوشنویسى اسرافیل شیرچى هنرمند بین المللى و استاد انجمن خوشنویسان  ایران را به نمایش مى گذارد.

در این نمایشگاه چهل اثر عکس و خوشنویسى با موضوع «سماع مولانا» از روز جمعه هشتم دى تا بیستم دیماه به نمایش در مى آید.

اسرافیل شیرچى با نگارش یادداشتى کوتاه در این باره حس و حال خویش را چنین بیان کرد:

پر و بال ما کمند عشق اوست

موکشانش می کشد تا کوی دوست

اتفاق هنری و فرهنگی با خط پر از تغزل فارسی و کلماتی رها و‌عشق آفرین و خرد بخش و روح نواز مولانا، بر نگاه و دقت عارفانه ی بابک برزویه، رویدادى خاص ، معنوی و نادر است .

سعی کرده‌ام در گوشه و کنار تصاویر، قلم برقصانم و کلمات را بر بیرق و دستار عاشقان متواضع و پر شور بنشانم….

می دانید که اولین گام ها پخته ترین گام ها نیستند ولی یک جریان معنوی و فرهنگی را در روزگار تند و تیز تکنولوژی شکل می‌دهند، که ما بدان نیازمندیم ..

این حرکت فرهنگی و هنری و همراهی خط که ریشه هزارساله در کنار شعر و شعور ایران عزیز دارد با نگاه ژرف اندیش دوست هنرمندم بابک برزویه که چشم دوربینش را به شوق دیدار مولانا و عاشقان فرزانگی و خرد و اندیشه متعالی سوق داد، غنیمت میدانم و از همدلی برادران میرباقری (گالرى و انتشارات گویا) که سالها سفره ی صفا و معنویت و فرهنگ می گسترانند سپاسگزارم

اسرافیل شیرچی

دی ماه ۱۳۹۶

نمایشگاه «سماع مولانا» از هشتم لغابت بیستم دى ماه در گالری گویا واقع در خیابان کریمخان زند، روبه‌روی ایرانشهر، شماره ۹۱ برگزار مى شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>