سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ تیر ۱۳۹۷ در ۲:۰۴ ب.ظ چاپ مطلب

«چرخ» روی آنتن شبکه چهار/ گیتی خامنه روی «صندلی علم‌سنج»

charkh-khamene

برنامه «چرخ» به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی شنبه‌ها از آنتن شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش سوره سینما، مجله علمی و فرهنگی «چرخ» شبکه چهار سیما امشب با حضور دکتر مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم به مناسبت سالگرد فوت مرحوم مریم میرزاخانی به بررسی  وضعیت علوم پایه در ایران جایگاه نقش و اهمیت آن در کشور می پردازد. همچنین یاسمن فرزان دکترای فیزیک و پژوهشگر ذرات بنیادی از دیگر مهمانان برنامه است که به صورتی ارسال ویدئو با برنامه ارتباط برقرار می کند.

در فصل جدید برنامه «چرخ» که از ۱۶ تیر ماه با تیم جدید پخش شده است. یکی از آیتم‌های این برنامه با عنوان «صندلی علم‌سنج»، در گفت‌وگو با هنرمندان و سلبریتی‌ها هفت باور رایج بین مردم را بررسی می‌کند که این هفته گیتی خامنه مهمان صندلی علم سنج این برنامه است.

همچنین «۷ خبر» یکی از بخش‌های برنامه است که اجرای آن را ژورنالیست‏‌های علمی که اعضای هیات تحریریه برنامه هم هستند بر عهده دارند و هفت خبر مهم علمی هفته را از دیدگاه برنامه انتخاب و بررسی خواهند کرد.

«علم به زبان ساده» نام یکی دیگر از بخش‌های برنامه هست که به سوالات علمی مردم در فضای مجازی و پیامک ها پاسخ می دهد. در بخش «اتاق دانشمند» اساتید و دانشمندان دوربین برنامه به سراغ اتاق و فضای زندگی دانشمندان می رود تا مخاطبان با زندگی و دلبستگی آنها آشنا شوند. که این هفته  دکتررضا ندرلو استاد دانشگاه تهران در اتاق دانشمند پاسخگو مخاطبان است.
برنامه «چرخ» به تهیه کنندگی الهه بهبودی تلاش می کند تا با حضور چهره‌های علمی و پژوهشی به رویدادهای علمی بپردازد. «چرخ» کاری از گروه دانش شبکه چهار سیما است که شنبه ها ساعت۲۱:۳۰ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>