سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱ آبان ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

معرفی مدیر بخش «اسلام هراسی و ایران ستیزی در سینمای غرب» جشنواره فیلم مقاومت

hoseini-moghavemat

طی حکمی از سوی محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، سیدمحمد حسینی به عنوان مدیر «بخش اسلام هراسی و ایران ستیزی در سینمای غرب» این جشنواره منصوب شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ بخش«اسلام هراسی و ایران ستیزی در سینمای غرب» در جشنواره بین‌المللی مقاومت با هدف کالبدشکافی و رازگشایی پشت‌پرده فیلم‌ها و سریال‌های ضداسلامی و ضدایرانی طراحی شده که چند نمونه از آثار مطرح روز سینما و تلویزیون غرب در این زمینه همراه با اکران با حضور کارشناسان و صاحب نظران مورد نقد و تحلیل قرار می‌گیرند.

بر پایه این خبر، ۲۳ عنوان فیلم و سریال که در سال‌های اخیر توسط کمپانی‌های غربی علیه اسلام و ایران تولید شده توسط کمیته‌ای درحال ارزیابی است که مهم‌ترین آن‌ها برای نمایش و تحلیل در ایام برگزاری جشنواره ارائه می‌شوند.

سیدمحمد حسینی از نویسندگان و منتقدان سینمایی کشور در حال حاضر مدیر مرکز تولید متن سازمان سینمایی حوزه هنری است. وی سابقه نگارش ده‌ها پروژه پژوهشی، مقاله و فیلمنامه را در کنار فعالیت مدیریتی‌اش در کارنامه دارد.

بر پایه این خبر، در دوره گذشته این رویداد سینمایی در این بخش فیلم‌هایی چون: «گلاب» ساخته «جان استوارت»، بخش‌هایی از سریال هوملند، فیلم «پسران ابوغریب» ساخته لوک موران، فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» ساخته کلینت ایستوود و فیلم «لندن سقوط کرده است» ساخته بابک نجفی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته‌اند. همچنین، صاحب نظران و تحلیل گرانی چون:  نادر طالب‌زاده، مستندساز و کارشناس رسانه؛ دکتر مجید شاه حسینی استاد دانشگاه و پژوهشگر؛ حسن عباسی از تحلیل‌گران و صاحب نظران فرهنگی ؛ دکتر شهاب اسفندیاری استاد دانشگاه، مستندساز و پژوهشگر در حوزه مطالعات فرهنگی و سعید مستغاثی، روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی در بخش‌های مختلف این برنامه سخنرانی کرده‌اند.

شایان ذکر است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری سازمان‌ها و مراکز فرهنگی اجتماعی کشور به دبیری محمد خزاعی از طی روزهای ۵ تا ۹ آذر ماه در تهران برگزار می‌شود.

اطلاعات تکمیلی در سایت جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به آدرس: moqavematfilmfest.ir موجود است.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>