سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۸ آبان ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

اعلام برنامه نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران

neshast-filmkootah

بیست نشست‌ تخصصی با عنوان «۳۵- ۲۰» همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهدشد.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بیست نشست‌ تخصصی این دوره از جشنواره با عنوان «۳۵- ۲۰» همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه با حضور اساتیدی چون احمد الستی، سعید عقیقی، عطااله کوپال، منصور براهیمی، مجید برزگر، محمدرضا اصلانی، مهرداد اسکویی، مجید شیخ انصاری، محمدرضا ابوالقاسمی، علیرضا سمیع آذر و ویرجیل ویدریش به همراه گفت‌وگو‌های بین‌المللی حضوری یا از طریق اسکایپ در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهدشد.  همچنین در کلیه نشست ها دکتر احمد الستی به عنوان دبیرعلمی در کنار استادها حضور داشته و به هدایت جلسات می پردازند.

جمعه ۱۸ آبان ماه نخستین روز جشنواره، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه رئالیستی خواهد بود. سپس سعید عقیقی نشست تخصصی را با عنوان «باورپذیری در سینما» از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌کند. “رئالیسم در هنر” عنوان نشست تخصصی دیگری است که از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ توسط عطااله کوپال اجرا می‌شود. دو نشست دیگر با موضوع «رئالیسم در سینما» ساعت ۱۷ تا ۱۹ توسط منصور براهیمی و همچنین “رئالیسم در فیلم کوتاه” از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ توسط مهرداد اسکوئی برگزار خواهدشد.

در دومین روز جشنواره از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه مینیمالیستی خواهد بود. سپس مجید شیخ انصاری نشست تخصصی “سبک در سینما” را از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌کند. در این روز، نشست‌های تخصصی “مینیمالیسم در هنر” توسط علی‌رضا سمیع آذر از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰، «مینمالیسم در سینما» با حضور سعید عقیقی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و «مینیمالیسم در فیلم کوتاه» توسط مجید برزگر از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار خواهدشد.

در ادامه نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره، یکشنبه ۲۰ آبان ماه، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه فرمالیستی خواهد بود. سپس نشست «آغاز در فیلم» با حضور احمد الستی از ساعت ۱۱ تا ۱۳، «فرمالیسم در هنر» توسط محمدرضا ابوالقاسمی از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰، «فرمالیسم در سینما» با حضور محمدرضا اصلانی از ساعت۱۷ تا ۱۹ و “آسیب‌شناسی یک موضوع: فیلم‌ها از کجا شروع می‌شوند؟” توسط سعید عقیقی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

در چهارمین روز از سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم های کوتاه تجربه گرایی خواهد بود. سپس نشست “پایان در فیلم” از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و «هنر تجربی در روزگار ما” از ساعت ۱۵ تا  ۱۶:۳۰ با حضور احمد الستی، “سینمای تجربی معاصر” توسط ویرجیل ویدریش از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و “آسیب شناسی یک موضوع: فیلم‌ها چگونه پایان می‌ِیابند؟” با حضور سعید عقیقی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

jadval-neshast-filmkootah

شایان ذکر است از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه همه روزه نشست‌های بین‌المللی به صورت حضوری یا از طریق اسکایپ از ساعت ۲۲ تا ۲۳ در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهدشد.  همچنین هر روز از ساعت۱۳:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تکرار نمایش فیلم های کوتاه موضوعی خواهد بود.

علاقه‌مندان به منظور شرکت در نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره می توانند حداکثر تا ۱۵ آبان ماه از طریق سامانه www.tisff.ir   نام‌نویسی و اقدام به تهیه کارت ورود به نشست کنند.

سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه سال جاری به دبیری سیدصادق موسوی در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>