سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ آذر ۱۳۹۷ در ۳:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب
در بازدید مدیر تلویزیونی ارتش از جشنواره سینماحقیقت اعلام شد:

دعوت از مستندسازان برای ساخت فیلم با موضوع ارتش

tondro-haghighat

سرهنگ حمیدرضا تندرو مدیر تلویزیونی ارتش در بازدید از دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت گفت: از همه‌ مستندسازان دعوت می‌کنم تا طرح‌های مستند خود با موضوع ارتش را برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب ارائه نمایند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سرهنگ حمیدرضا تندرو مدیر تلویزیونی ارتش درخصوص حضور در این رویداد بزرگ سینمای مستند کشور گفت: با توجه به این که رویکرد ارتش به خصوص در بخش تلویزیونی، عرصه‌ ساخت فیلم‌های مستند است، سینماحقیقت می‌تواند باعث این آشنایی و نزدیکی شود.

وی افزود: به نظر من مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی یکی از معتبرترین مراکز برای ساخت و عرضه‌ی فیلم‌های مستند است. جشنواره سینماحقیقت هم رویکرد بسیار خوبی دارد و همین که می‌توانیم جمعیت زیادی از فیلمسازان و علاقه‌مندان سینمای مستند را در این رویداد ببینیم، به نظرم گویای زنده و فعال بودن این مجموعه است و نشان از برنامه‌ریزی منسجم مدیریت آن مرکز دارد.

مدیر تلویزیونی ارتش در ادامه تصریح کرد: حوزه‌ی ارتش به دلیل قدمتی که دارد، در امور سینمایی به‌ویژه سینمای مستند، نزد ارگان‌های مشابه از سابقه خوبی برخوردارست. برخی هنرمندان مطرح سینما و فیلم مستند کشور هم پیشینه‌ی ارتشی دارند و به نوعی از دل نیروهای ارتش بیرون آمده‌اند. البته شاکله‌ی ارتش در نگاه اول، بخش سخت‌افزاری را تداعی می‌کند اما حوزه نرم‌افزاری آن که فعالیت‌های هنری است هم حوزه فعالی محسوب می‌شود.

سرهنگ تندرو ادامه داد: مهمترین اتفاقی که پس از انقلاب اسلامی در ایران رخ داد، بحث جنگ و دفاع مقدس است. به همین دلیل این موضوع بستر مناسبی برای تولید مستند در کشور است و ارتش می‌تواند در این امر موثر باشد تا با همراهی مستندسازان محترم، به روایت موضوعات مختلف آن بپردازد؛ چرا که ارتش از پیروزی انقلاب تا امروز در کنار مردم بوده است.

وی تاکید کرد: هنوز هم خاطرات و اتفاقات جنگ می‌تواند از بهترین موضوعات برای ساخت فیلم‌های مستند باشد. لذا من از دوستان مستندساز دعوت می‌کنم که حتماً در یک نشست، دیدگاه‌ها و موضوعات خود را مطرح کنند تا بتوانیم به یک نتیجه مطلوب برسیم.

تندرو در پایان افزود: ما با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تفاهمنامه‌ای منعقد کردیم که فاز اول آن، ساخت ۵ فیلم مستند حرفه‌ای با موضوعات مختلف ارتش است. در این زمینه فراخوانی منتشر شده و تاکنون مستندسازان طرح‌هایی ارائه دادند که در حال بررسی است و همچنان این اعلام برای دریافت طرح مستند ادامه دارد. گروه تلویزیونی ارتش هم از منظر پشتیبانی و تجهیزات و… در خدمت جامعه‌ی سینمای مستند خواهد بود. ما این مسیر را با مرکز گسترش ادامه می‌دهیم و امیدواریم نتیجه‌ی آن را در جشنواره سال آینده‌ی حقیقت ببینیم.

گفتنی است: فیلم‌های «عبور ناممکن» و «ستارگان خلیج‌فارس» از جمله مستندهای منتخب بخش جایزه شهید آوینی دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، با موضوع توانمندی، رشادت‌ها و خدمات ارتش در هشت سال دفاع مقدس است که در این رویداد به نمایش گذاشته می‌شوند.

جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت تا روز ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>