سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

استقبال فیلمسازان داخلی و خارجی از جشنواره فیلم وارش با ارسال بیش از ۳۰۰۰ اثر

varesh-festival

مدیر دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم وارش با اشاره به استقبال خوب فیلمسازان خارجی و داخلی از این رویداد بین المللی گفت : ۳ هزار و ۳۴۱ فیلم به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم وارش ارسال شده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش،  مرتضی کاظمی نیا درباره آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توضیح داد: در مجموع ۳ هزار و ۳۴۱ اثر به این دبیرخانه رسیده است که از این میان ۱۶۷۲ اثر از هنرمندان داخلی و ۱۶۶۹ اثر از هنرمندان خارجی است.

وی یادآور شد: از میان آثار داخلی ثبت شده به تفکیک ۱۲۰۱ فیلم در بخش مسابقه ملی، ۲۴۳ فیلم در بخش ویژه(با محوریت توجه به جنگل‌های هیرکانی) و ۲۲۸ فیلم در بخش ترنه‌وا (جغرافیای مازندران) متقاضی شرکت در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش هستند.

مدیر دبیرخانه وارش عنوان کرد: همچنین در بخش بین الملل ۱۶۶۹فیلم با موضوع توجه به میراث طبیعی و میراث زبانی به دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری جشنواره  ارسال شده است.

کاظمی نیا ادامه داد:  با توجه به آخرین آمار، بیشترین آثار داخلی به ترتیب متعلق به استان‌های تهران، مازندران، گیلان، اصفهان، قم و خوزستان  بوده است؛ همچنین بیشترین آثار خارجی رسیده به ترتیب متعلق به کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان، افغانستان و تاجیکستان است.

وی گفت: باتوجه به اینکه همواره یکی از اهداف جشنواره وارش توجه ویژه به فیلمسازان جوان و کشف استعداهای جدید است، این دوره از جشنواره توانسته توجه ۵۳ فیلمساز دهه هشتاد و همچنین۱۱۶ فیلمساز دهه۷۰ را به خود جلب کند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با موضوعات سنت های رفتاری، گفتاری و زیستی برگزار می شود. این رویداد فرهنگی هنری اهدافی همچون تقویت و حمایت از آثار و فیلم‌هایی با محوریت مردم شناسی با تاکید بر موضوع فرهنگ عامه و ارتباط با فیلمسازان کشورهای حاشیه دریای کاسپین وحوزه تمدنی میراث مشترک به منظور دستیابی به تحولات نوین بین منطقه ای را دنبال می کند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور، اردیبهشت ۱۳۹۸ در مازندران برگزار خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>