سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب
رسول شهابیان به سوره سینما گفت :

از تدابیر جذب مخاطب در بحران سیل تا تغییرات قیمت بلیت در سال جدید/ تبدیل سینما سعدی شیراز به پردیس چند سالنه

shahabian-fars

مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان فارس درباره کم و کیف اکران نوروزی ۹۸، مدیریت جذب مخاطب در بحران سیل و تبدیل سینما سعدی شیراز به پردیس چند سالنه و چند منظوره سخن گفت.

رسول شهابیان مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان فارس در گفت و گو با سوره سینما درباره کم و کیف اکران نوروزی ۹۸ گفت : امسال علیرغم پیش بینی ما برای افزایش فروش گیشه نسبت به سال های گذشته و فراهم کردن همه زیرساخت های این پیشرفت، به دلیل وقوع سیل در این استان ، متاسفانه با کاهش چشم گیر فروش و مخاطب نسبت به روزهای مشابه در سال گذشته مواجه شدیم .

وی افزود : اگر چه ما تدابیر لازم را برای مدیریت این بحران اندیشیدیم و طبق ابلاغی که به ما شد در هفته اول بلیت همه سینما ها را نیم بها کردیم اما به دلیل روحیه و جو غم زده حاکم بر شهر و اینکه هر ساله تعداد بسیاری از تماشاگران ما را مسافران نوروزی تشکیل می دادند که بعد از وقوع سیل شهر را ترک کردند ، متاسفانه نتوانستیم به اعداد و ارقامی که انتظار می رفت ، برسیم.

وی تشریح کرد : ما در استان فارس ۵ تک سالن سعدی ، ایران ، فلسطین، پیام و شیراز را داریم که همزمان هر ۷فیلم نوروزی اعم از «زندانی ها»، «غلامرضا تختی» ، «متری شش و نیم» ، «رحمان ۱۴۰۰» ، «چهار انگشت» ، «ژن خوک» و «آهوی پیشونی سفید۳» را روی اکران داشتیم.

شهابیان همچنین نسبت به افزایش بهای بلیت سینماهای حوزه هنری در استان فارس به ما گفت : قیمت بلیت ها افزایش چشم گیری نداشته و فقط ۱۰هزار ریال روی هر بلیت آمده است که در نتیجه سالن های «سعدی» ، «ایران» و «شیراز» که درجه یک هستند از هفت هزار تومان به هشت هزار تومان تغییر قیمت دادند و سالن های «فلسطین» و «پیام» که درجه ۲ محسوب می شوند طبق تعریف جدید سال ۹۸ قیمت بلیت آنها به ۷ هزار تومان رسیده است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد و درباره ساخت سالن ممتاز و پردیس سینمایی در این استان به ما گفت: انشالله در صددیم همین سالن سینما سعدی در شیراز را به پردیس چند سالنه و چند منظوره تبدیل کنیم که طرح و برنامه آن ریخته شده و رایزنی هایی نیز با مراکز مرتبط صورت گرفته و پس از برطرف شدن جو متشنج حاصل از سیل اخیر، در انتظار  رخداد اتفاق های خوب و سازنده هستیم.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>