سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب
گزارشی از سینماهای حوزه هنری در استان گلستان؛

رکورد فروش در سانس‌های شبانه/ نمایش فیلم از طریق ویدئو پروژکشن در مناطق سیل‌زده با مشارکت حوزه هنری و سازمان اوج

kashefi

محمدزمان کاشفی مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان گلستان از اکران فیلم‌های مختلف به وسیله ویدئو پروژکشن با مشارکت حوزه هنری و سازمان اوج در مناطق سیل‌زده خبر داد.

محمدزمان کاشفی مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان گلستان در گفت و گو با سوره سینما درباره اکران نوروزی در سینماهای استان گلستان گفت : با توجه به وقوع سیلی که ابتدا از استان گلستان شروع شد و سپس در استان های مازندارن و فارس و لرستان ادامه داشت ، ما نیز به دلیل همین حال و هوای شهر و رخدادهای ناخوشایند نسبت به همین ایام در سال گذشته با ریزش مخاطب رو به رو شدیم.

وی تشریح کرد : جاده گنبد به مشهد مقدس که یک جاده بین المللی است هرساله تعداد قابل توجهی مسافر به استان ما می آورد که بخشی از اوقات فراغت خود را در کنار خانواده با سینما رفتن پر می کنند ، که امسال از آنجایی که سیل از سمت گنبد سرازیر شد ما نه تنها تعداد زیادی از مسافران را به عنوان مخاطب از دست دادیم بلکه مردم بومی هم درگیر کمک به سیل زدگان شدند و هنر صنعت سینما در حاشیه رفت.

وی ادامه داد : ما برای مقابله با این اتفاق با راهکار نیم بها کردن بلیت سینماها در ۵ روز اول سعی کردیم مخاطبان بیشتری را به سالن ها بکشانیم و از طرفی دیگر برای شب ها هم سانس فوق العاده گذاشتیم که به نوعی رکورد محسوب می شد و تا به حال سانس ساعت ۱۰ شب را تجربه نکرده بودیم که خداروشکر با استقبال خوبی هم مواجه شد.

وی عنوان کرد : یکی دیگر از عوامل کاهش تعداد تماشاگران سینما ، اقدام پسندیده و روحیه ساز سازمان فرهنگی هنری اوج با همکاری حوزه هنری بود که از همان روزهای اول در مناطق سیل زده به اکران فیلم های مختلف به وسیله ویدئو پروژکشن پرداخته و علاوه بر فیلم های قبلا اکران شده در آخرین نمایش ، فیلم «زندانی ها» که همزمان روی پرده اکران نوروزی بود را در این مناطق به نمایش گذاشتند.

کاشفی درباره تعداد سالن ها و تغییر قیمت بلیت ها در سال جدید در سینماهای حوزه هنری در استان گلستان توضیح داد : سینماهای «هجرت» در گنبد با یک سالن و «عصر جدید» در گرگان با ۲سالن که درجه کیفی یک مطلوب دارند از قیمت هفت هزار تومان در سال گذشته به هشت هزار تومان تغییر قیمت دادند و سینماهای «بهمن» در آزادشهر با یک سالن و «۲۲بهمن» در گرگان با دو سالن که درجه کیفی ۲ دارند ، با بلیت شش هزار تومانی به جای پنج هزار تومان گیشه خود را آغاز کردند.

این مدیر سینمایی درباره ظرفیت های پیشرفت در استان گلستان در سال جدید گفت : سالن های «هجرت» و «بهمن» پتانسیل و توان خوبی برای تبدیل شدن به پردیس سینمایی و پاتوق خوب تجاری و فرهنگی دارند که البته حوزه هنری هم از این ظرفیت غافل نشده و همچنان در صدد رونق گیشه از طریق سالن سازی و احیا سالن های فرسوده است.

کاشفی در این زمینه بیشتر توضیح داد و گفت : ما در گذشته در شهرهای «کردکوی» ، «بندرگز» و «بندر ترکمن» سالن های سینمایی داشتیم که جمع شده است ، در شهر «گرگان» هم یک سالن سینما تغییر کاربری پیدا کرده و در شهر «گنبد» ۳ سالن سینما داشتیم که الان فقط یکی از آنها باقی مانده و با کمبود تعداد سالن سینما در استان مواجه هستیم.

وی افزود : از طرفی دیگر علاوه بر کمبود کمی سالن ها ، سلیقه و توقع مخاطب هم تا حد زیادی بالا رفته و مدام سالن های معمولی استان را با پردیس های سینمایی مدرن شهرهای بزرگ مثل تهران و اصفهان و غیره مقایسه می کنند و به همین دلیل باید برای جلب و جذب آنها دستی به سر و روی سینماها بکشیم و کاری کنیم که حداقل در هر شهری یکی از سینماهای دولتی مدرن و پر رونق باشند و با بیشترین اقبال عمومی رو به رو شوند.

وی در پایان تاکید کرد : ما در حال حاضر هم در همین سینما «عصر جدید» گرگان با یک سالن ۴۰۰نفره و یک سالن ۱۰۰ نفره فروش خوبی داریم و اگر بزرگ ترین مشکل اکثر سینماها بعد از دیجیتال شدن که همان مشکل «صدا» ست را برطرف کنیم و برایمان تجهیزات مدرن وارد کنند قطعا موفق تر از قبل عمل خواهیم کرد و خانواده های بیشتری را پای پرده نقره ای خواهیم نشاند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>