سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب
در جلسه‌اى با حضور عليرضا تابش و مهتاب كرامتى اعلام شد:

جایزه ویژه یونیسف براى بهترین فیلم ایرانی در جشنواره فیلم‌هاى کودکان و نوجوانان

tabesh-keramati

دفتر یونیسف ایران در داوری فیلم های ایرانی در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان سال جاری شرکت خواهد کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد اطلاع رسانى سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، در جلسه ای که سه‌شنبه ١٨ تیر با حضور علیرضا تابش دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف و بهاره یگانه فر، مدیر بخش ارتباطات یونیسف در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد، جزییات مشارکت یونیسف و داوری فیلم ها از نگاه یونیسف در این جشنواره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پس از تشکیل هیات دواری مستقل یونیسف با همکاری مهتاب کرامتی بازیگر سینما و سفیر حسن نیت یونیسف، تمامى فیلم های داستانی بلند، نیمه بلند و کوتاه بخش مسابقه ایران برای دریافت جایزه ویژه یونیسف مورد مشاهده و بررسی قرار خواهند گرفت.

علیرضا تابش دبیر جشنواره در این نشست با اشاره به رویکردهای جدیدِ جشنواره امسال خاطر نشان کرد: همکاری با یونیسف می تواند در گسترش اهداف جشنواره از جمله ایجاد زنجیره ی فرهنگی – اقتصادی و نوگرایی در صنعت سرگرمی کودک و نوجوان که شاخصه ی آن در جشنواره امسال بخش ویژه ی «وب سری» خواهد بود، کمک شایانی داشته باشد.

وی افزود: همکاری یونیسف و جشنواره کودک و نوجوان می تواند در طول سال استمرار یابد و با برگزاری رویدادهای مختص کودکان؛ این همکاری در جهت شکوفایی و رشد آینده سازان ایران و جهان بیش از پیش گسترش یابد. همچنین با توجه به اهمیت سرنوشت کودکان کار، امسال برنامه ی اختصاصی در دست اقدام است تا تجربه ی دیدن فیلم در محیط جشنواره کودک و نوجوان برای آن ها فراهم شود.

در ادامه این جلسه رائد فریدزاده مدیر بین الملل جشنواره فیلم کودک توضیحاتی در رابطه با  بخش های گوناگون و جدید جشنواره مانند پنل تولید مشترک، کتابخانه ی ویدئویی، دعوت از خریداران بین المللی، هیئت داوران کودک و نوجوان از سایر کشورها، هیئت داوران بین الملل در دو بخش فیلم بلند و کوتاه زنده و انیمیشن،  برگزاری نشست هایی با موضوعات روز سینمای کودک همچون تولید فیلم با تکنولوژی VR ، دیدار و گفتگو با دست اندرکاران تخصصی سینمای کودک ایران و جهان ارائه کرد.

tabesh-keramati2

شایان ذکر است معیارهای یونیسف برای انتخاب فیلم برتر در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به شرح زیر اعلام شده است:

 1. نگاه ویژه به یکی از مسائل و دغدغه های روز کودک و نوجوان
 2. واقع گرایی و باورپذیری
 3. خلاقیت و نوآوری در فیلمنامه و اجرا
 4. هماهنگی و یکدست بودن فیلم
 5. عدم استفاده تجاری از کاراکتر کودک
 6. عاری از نگاه ترحم آمیز و دلسوزانه به کاراکتر کودک
 7. عاری از صحنه های خشونت آمیز برای مخاطب کودک
 8. نگاهی خاص به کودکان قشر آسیب پذیر
 9. ملاحظات اخلاقی در نمایش شخصیت کودک و نوجوان
 10. استفاده از کودک و نوجوان در فیلم با کاراکتری فعال و پویا
 11. رعایت اصول فنی (موسیقی+ نور+ تصویر+ صدا+ تدوین)
 12. عاری بودن فضای فیلم از هرگونه جهت گیری سیاسی

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان از ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>