سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۸ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

ویژه برنامه «چرخ» برای هفته‌ جهانی فضا/ فضانورد روس به شبکه چهار می‌آید

charkh-fazanavard-roos

برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» در یک گفت‌وگوی ویژه به مناسبت هفته‌ جهانی فضا در شبکه‌ چهار میزبان یک فضانورد اهل روسیه خواهد بود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این برنامه محمدحسین‌جهان‌پناه به‌عنوان مجری-کارشناس میز فناوریِ «چرخ» با آناتولی آرتسه بارسکی، فضانورد ایستگاه فضایی “میر” گفت‌وگو خواهد کرد.

این فضانورد روسی در مجموع بیش از ۱۴۰ روز را در فضا سپری کرده و انجام شش راهپیمایی فضایی را در کارنامه‌ی خود دارد. آرتسه بارسکی سرهنگ بازنشسته‌ی نیروی هوایی شوروی است و در تنها پرواز فضایی خود در سال ۱۹۹۱ به‌عنوان فرمانده‌ی فضاپیمای سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرد.

این گفت‌وگو به مناسبت هفته‌ی جهانی فضا (WSW) انجام می‌شود که هر ساله از ۴ الی ۱۰ اکتبر توسط مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان جشن بین‌المللی علم و فناوری فضایی و سهم آن در بهبود شرایط زندگی بشر برگزار می‌شود. هر سال انجمن هفته‌ی جهانی فضا موضوعی را برای این هفته انتخاب می‌کند تا تمام فعالیت‌ها و رویدادهای صورت‌گرفته در جهان را پیرامون این شعار برنامه‌ریزی کند. این انجمن شعار هفته‌ی جهانی فضا برای امسال را «ماه، دروازه‌ای به سوی ستارگان» اعلام کرده است.

گزارش مستند از جزییات کار کاپیتان عبدالحی، خلبان و رییس عملیات ناوگان ATRهواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بخش دیگری از سی‌وپنجمین قسمت برنامه‌ی «چرخ» خواهد بود.

مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» سه روز در هفته، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>