سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ آبان ۱۳۹۸ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

راهیابی فیلم سینمایی «دوچ» به جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

doch

فیلم سینمایی «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس به بخش مسابقه چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ رشد راه پیدا کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فیلم از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی در سال ۱۳۹۷ است که در بخش داستانی بلند این دوره از جشنواره رشد به رقابت می‌پردازد.

بر همین اساس، فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه داستانی (کوتاه و بلند) این رویداد علمی، آموزشی شامل ۷ فیلم خارجی از ۷ کشور جهان و ۲۰ فیلم ایرانی است.

داستان فیلم «دوچ» ماجرای نوجوانی به نام غلامرضا است که علاقه به دوچرخه سواری دارد و دوست دارد تا با دوچرخه مسابقه بدهد و جایزه به دست آورد، اما به‌دلیل مشکلات مالی، توانایی تهیه دوچرخه را ندارد. او برای به دست آوردن دوچرخه راهی جالب را انتخاب می‌کند و انتخاب این راه اتفاق‌های مختلفی را به‌دنبال دارد.

douch poster

این فیلم پیش از این جایزه اصلی یونیسف در سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را دریافت کرده است و در بخش مسابقه پنجاه‌ونهمین جشنواره فیلم زلین، بخش مسابقه فیلم بلند برای کودکان جشنواره «دشی یتکو» اوکراین و بخش رقابتی فیلم‌های کودک و نوجوان بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم بمبئی نیز شرکت کرده بود.

یادآوری می‌شود بخش مسابقه جشنواره رشد شامل فیلم‌های پویانمایی، مستند، داستانی، معلمان فیلم‌ساز، دانش‌آموزان فیلم‌ساز و فیلم‌های منتخب مرور جشنواره علمی کودک (آلمان( است.

پیشتر نیز فیلم پویانمایی «زری زری کاکل زری» از تولیدات کانون به کارگردانی مهین جواهریان به بخش مسابقه آثار انیمیشن این رویداد هنری راه یافته بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در تهران از ۲۴ آبان تا ۱ آذر ١٣٩٨ و در استان‌ها از ۲ آذر تا ۱۸ اردیبهشت سال بعد از سوی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش به دبیری وحید گلستان برگزار می‌شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>