سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۹ در ۴:۳۳ ب.ظ چاپ مطلب

ششمین مسابقه عکاسان سینمای ایران بدون هیچ گونه مراسمی برگزار می‌شود/ انتشار فراخوان

mosabeghe-akasan

ششمین مسابقه عکاسان سینمای ایران بصورت غیر حضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت می پذیرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، در پی شیوع بیماری کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقه عکس عکاسان سینما به رسم هر سال، ما را بر آن داشت تا برگزاری این دوره از مسابقه عکس سینما بصورت غیر حضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت پذیرد. در این دوره مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس، از طریق سایت های خبری، نشریات و شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد .

در متن فراخوان ششمین جشن عکاسان سینمای ایران آمده است:

برپائی مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش  فنی ، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به اگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران ، برگزار می شود.عکس ، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله مان بوده و خواهد بود.

خود باوری ، اعتماد بنفس ، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده ایم ، از بزرگترین دستاورهای این  مسابقه است . کمی و کاستی ها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می نماید ، اما با همین حداقل ها نیز می توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش ، شان و جایگاه مان حفظ شود.

۱-شرکت در ششمین مسابقه عکس  سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان پذیر می باشد.

تبصره : عکس فیلمهای که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده ،و گواهی  فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نگردیده است ، پذیرفته نخواهد شد .

۲-آثار ارسالی می بایست از فیلم های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ۹۸ تا ۲۹ اسفند ۹۸  باشند . آثاری که در دوره های قبل ارسال شده باشند ، پذیرفته نخواهد شد.

۳-آثار ارسالی می بایست به صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمائی بصورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره : هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکسها و مجموعه ها به عهده صاحبان آثار بوده و می بایست حتما توسط ایشان  مشخص گردد.

حداقل رزولوشن فایلها  JPG-مجموعه عکسها به صورت فول کادر و فقط با فرمت ۶ مگا پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی باشند. مجموعه ها بصورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد .نیازی به چاپ عکسها نیست .

۵- ادیت عکسها تا جائی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است . ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی شود.

۶- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می دارند که عکسهای ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست.اما در صورت وقوع چنین امری، هر گونه عنوان ، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۷- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد ، لذا فیلمهایی که دارای چند عکاس است ، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را  بعنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند . در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکسهای آن فیلم است .

۱۰-حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی،تبلیغاتی و انتشاراتی  و  چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

۱۱- فایلهای دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس  سینمای ایران باشند ، پذیرفته نخواهند شد.

۱۲- شرکت کنندگان می بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم (در حد دو سطر ) سال ساخت ، تهیه کننده ،کارگردان ، بازیگران اصلی ، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام  ذکر نمایند .

۱۳-ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه  بوده و تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است .

۱۴-مهلت ارسال آثار: از روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ تا روز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ و غیر قابل تمدید خواهد بود.

دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد ، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده ، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران ، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده ، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره ۲۹  شود.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن :  ۰۹۱۰۷۸۹۳۶۳۸ خانم شیربانی تماس حاصل فرمائید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>