سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۳ مهر ۱۳۹۹ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

۱۵۴ فیلم متقاضی شرکت در بخش مستندهای «کارآفرینی» جشنواره سینماحقیقت شدند

haghighat-karafarini

کارگردانان ۱۵۴ فیلم متقاضی شرکت در بخش مسابقه مستندهای «کارآفرینی» چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شدند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در این بخش فیلم‎های مستندی با موضوع کارآفرینی، جهش تولید، کسب‌وکارهای بدیع، خرید و فروش اینترنتی، رونق تولید، شکوفایی اقتصاد ملی و… انتخاب و به نمایش گذاشته می‌شوند.

امسال از جمع ۸۷۱ فیلم مستند ایرانی که در دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ثبت شده است، ۱۵۴ فیلم متقاضی حضور در بخش کارآفرینی شده‌اند؛ به این معنا، کمی بیش از ۱۷ درصد فیلم‌هایی که به جشنواره ارائه شده‌اند، با موضوع کارآفرینی و رونق تولید ملی هستند.

گفتنی است: این بخش از هیات انتخاب و داوری مجزایی برخوردارست و جایزه‌ی برگزیدگان آن نیز تندیس، لوح افتخار و مبلغ ۲۰۰، ۱۸۰ و ۱۶۰ میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم اول، دوم و سوم منتخب هیات داوران است.

سال گذشته سه جایزه اول تا سوم بخش کارآفرینی سینماحقیقت به ترتیب به «مهدی گنجی» کارگردان فیلم «من می‌خوام شاه بشم»، «محمد واعظی» کارگردان مستند «رویای آب» و «محمد ثقفی» کارگردان «خودکار» تعلق گرفت. ضمن این که دو لوح تقدیر هم به «علی‌اکبر رفوگران» و «محمد قائم‌پناه» شخصیت فیلم‌های «خودکار» و «رویای آب» تقدیم شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>