سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۹ در ۲:۳۵ ب.ظ چاپ مطلب

ثبت‌نام «آبادان یازده ۶۰» در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

Abadan1160

فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت، برای حضور در بخش مسابقه اصلی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ثبت‌نام کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت، نویسندگی مهرداد خوشبخت و حسین تراب‌نژاد و تهیه‌کنندگی حسن کلامی، محصول سال ۱۳۹۸ است که برای حضور در بخش مسابقه اصلی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ثبت‌نام کرده است.

این فیلم در بخش سودای سیمرغ سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و برنده تندیس جایزه ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در این جشنواره شد.

«آبادان یازده ۶۰» داستانی متفاوت از ایستادگی مردم آبادان در برابر دشمن در دوران دفاع‌مقدس را روایت می‌کند و شاید نخستین فیلمی باشد که به اهمیت و نقش مهم رسانه در دوران جنگ، در حفظ امید و روحیه رزمندگان و در نهایت پیروزی جبهه‌ها اشاره می‌کند، از این حیث می‌توان «آبادان یازده ۶۰» را اثری متمایز در سینمای دفاع‌مقدس دانست.

۱۱۶۰ فرکانس ماندگار رادیو آبادان در طول سال‌های دفاع مقدس است که اخبار جنگ را برای مردم بازگو می‌کرد.

«آبادان یازده ۶۰» چهارمین فیلم بلند سینمایی مهرداد خوشبخت بعد از «عقاب صحرا»، «صدای پای من» و «جای او دیگر خالی نیست»، با بازی علیرضا کمالی، حسن معجونی، نادر سلیمانی، حمیدرضا محمدی و ویدا جوان است.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>