سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱ آذر ۱۳۹۹ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

ثبت ۱۰۴ فیلم مستند پرتره در دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت

haghighat

امسال ۱۰۴ فیلم «مستند پرتره» در دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» به ثبت رسیده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، امسال ۱۰۴ فیلم «مستند پرتره» در دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت به ثبت رسیده که با توجه به آمار کلی ۸۹۴ فیلم ارسالی به دبیرخانه جشنواره، این آثار پرتره در مجموع ۱۱.۶ درصد کل مستندهای تولیدی یکسال اخیر سینمای ایران را شامل می‌شود.

بیشتر این فیلم‌ها پرتره‌هایی از مشاهیر، اساتید، شهدا، جانبازان جنگ تحمیلی، کارآفرینان، چهره‌های سینما، موسیقی، ورزش، افراد خاص اجتماع و… هستند.

سال گذشته، ۲۱۲ فیلم مستند پرتره در دبیرخانه جشنواره ثبت شده بود که پس از آرای هیات انتخاب، ۲۹ پرتره به بخش مسابقه ملی راه یافته و به نمایش درآمدند.

در دوره‌ی جاری سینماحقیقت و با توجه به برگزاری آنلاین این رویداد، نمایش برخط مستندهای پرتره می‌تواند جذابیت‌های سینمای مستند را به رخ بینندگان عمومی پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی فیلم بکشد.

‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش آنلاین برگزار خواهد کرد.

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>