سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۵ آذر ۱۳۹۹ در ۱۰:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

گرامی‌داشت یاد شهید حججی در سریال «خانه امن»

khane-amn-hojaji

در قسمت بیست و دوم سریال «خانه امن» به کارگردانی احمد معظمی یاد شهید محسن حججی گرامی داشته شد.

به گزارش سوره سینما، سریال «خانه امن» به طور مستقیم سرنوشت شهید مدافع حرم محسن حججی را روایت نکرد اما مشابهت سازی سکانس به گونه ای بود که ذهن را به سمت او می برد.

ماجرای سریال این گونه است که یکی از نیروهای امنیتی کشورمان بعد از حمله به مقر تروریست های داعش متوجه می شود یکی از آن ها بشدت مجروج شده. بنابراین اسلحه خود را کنار می گذارد تا زیر سر او را صاف کند و مانع از خونریزی بیشتر شود. این قاعده ای انسانی- استراتژیک در جنگ ها است که رزمندگان دوران دفاع مقدس و حالا نیروهای امنیتی کشورمان به آن پایبند هستند.

نیروی داعشی اما اسلحه زیر گلوی نیروی امنیتی می گذارد و او را به شهادت می رساند. این سکانس یادآور شهادت شهید محسن حججی است. این شهید عزیز مرداد ۱۳۹۶ در عملیاتی در منطقه التنف واقع در منطقه مرزی بین سوریه و عراق به دست نیروهای گروه تروریستی داعش به اسارت درآمد و پس از دو روز به شهادت رسید.

شهادت این شهید مدافع حرم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت و شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، نظامی و ورزشی زیادی به این موضوع واکنش نشان دادند.

حالا «خانه امن» با طراحی یک سکانس یاد شهید حججی را گرامی داشته است. این سکانس با قید هشدار ۱۴+ روی آنتن شبکه یک رفت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>