سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۰ دی ۱۳۹۹ در ۳:۱۵ ب.ظ چاپ مطلب
مدیر پخش سینماهای حوزه هنری عنوان کرد:

سینمای کدام استان‌ها باز است؟/ شرط اکران «دیدن این فیلم جرم است»

Gholamreza-faraji

غلامرضا فرجی با اشاره به آغاز به کار برخی سینماهای زیرمجموعه «بهمن سبز» در شهرستان‌ها، از آغاز اکران «دیدن این فیلم جرم است!» همزمان با بازگشایی سینماهای تهران خبر داد.

به گزارش سوره سینما، غلامرضا فرجی مدیر پخش سینماهای حوزه هنری گفت: به تازگی حوزه هنری اعلام کرده است که تعدادی از سینماهای شهرهای مختلفی که در وضعیت زرد قرار دارند، را باز خواهد کرد، قرار است در این سالن‌ها فیلم‌هایی که در چرخه اکران قرار داشتند، دوباره اکران شود.

وی ادامه داد: همچنین قرار است فیلم‌هایی که به چرخه اکران اضافه می‌شوند نیز در باکس نمایش قرار بگیرند که یکی از این فیلم‌ها «دیدن این فیلم جرم است» است، این فیلم از قبل آمادگی خود را برای اکران عمومی آماده کرده است.

مدیر پخش سینماهای حوزه هنری تاکید کرد: «دیدن این فیلم جرم است» به محض اینکه سینماهای تهران نیز باز شود، روی پرده سینما می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تهیه‌کنندگان، سینماداران و شورای صنفی نمایش به دنبال این هستند که سینما را از گروه شغلی ۳ به گروه شغلی ۲ منتقل کنند، توضیح داد: اگر این اتفاق رخ دهد، شرایط برای سینما بهتر خواهد شد به این دلیل که اکثر سالن‌های سینمایی کشور بسته است و شرایط مشخصی برای اکران وجود ندارد و هر تهیه‌کننده‌ای هم که بخواهد فیلم خود را اکران کند، با توجه به اینکه نمی‌داند چه تعداد سالن در سطح کشور باز است، نمی‌تواند برای اکران اعلام آمادگی کند.

فرجی گفت: اگر سینما به گروه شغلی ۲ منتقل شود، سینماها باز می‌شود و تهیه‌کنندگان آماده می‌شوند تا فیلم‌های خود را اکران کنند. متاسفانه شرایط گروه‌بندی سینماها مناسب نبود و تعداد مخاطبان که در شرایط کرونا به سینما می‌رفتند کم بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تهیه‌کنندگان و سینماداران در شرایط بحرانی قرار دارند و باید این بحران را مدیریت کرد و با بسته بودن سالن‌های سینما نمی‌توان از این شرایط گذشت. البته این شرایط در همه جای دنیا وجود دارد و سینمای ایران نیز از آن مستثنی نیست.

فرجی در پایان گفت: تعدادی از سالن‌های سینمایی حوزه هنری با پیگیری استان‌ها باز شده است که از آن جمله می‌توان به آبادان، خرمشهر، کرمانشاه، بروجرد اشاره کرد، البته همکاران ما در شهرهای مختلف پیگیر این هستند که تعداد بیشتری از سالن‌ها را باز کنند. البته سالن‌های سینمایی در شهرهای مختلف بر اساس تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا هر استان باز می‌شوند.

منبع: خبرگزاری مهر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>