سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

چهارمین قسمت از مستند «ضد» به نژادپرستی در هالیوود می‌پردازد

Zed-E04-Oscar-Sefid

قسمت چهارم مستند سریالی «ضد» با موضوع «اسکار سفید» و بررسی نژادپرستی در هالیوود روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

به گزارش سوره سینما، چهارمین قسمت از مجموعه «ضد» با موضوع «اسکار سفید» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مشترک محسن کریمیان و مهدی افضل‌زاده، به ماجرای نژادپرستی در هالیوود می‌پردازد.

چهارمین قسمت از مجموعه مستند «ضد» تلاش می کند تا با روایت تاریخ پر فراز و نشیب رفتارهای نژاد پرستانه در هالیوود، به واکاوی دلایل عدم حضور سیاه‌پوستان در فهرست نامزدهای سالانه آکادمی اسکار بپردازد. اتفاقی که موجب تحریم این جوایز از سوی ستارگان هالیوود در سال ۲۰۱۶ شد.

قسمت چهارم «ضد» یکشنبه ۲۴ اسفندماه ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن دوشنبه ۲۵ اسفندماه ساعت ۱۵ خواهد بود.

«ضد» حاصل همکاری تازه مرکز مستند سوره حوزه هنری و شبکه مستند سیما، مجموعه‌ای سریالی با موضوع غرب است که با به چالش کشیدن کلیشه‌های سبک زندگی مدرن می‌کوشد تا جهان پیرامون‌مان را متفاوت ببینیم.

در معرفی این مجموعه مستند آمده است: «خیلی از ما در سبک زندگی مدرن از روز تولد درگیر کلیشه‌های رفتاریی شدیم که به ما از گذشته به ارث رسیده است و نمی‌دانیم از کجا آمده، آیا درست هستند و چه قدر قابل تغییرند؟ «ضد» تلاش می‌کند با طرح موضوعات ظاهرا کم اهمیت، به جنگ کلیشه‌های ذهنی مردم درباره محیط پیرامونشان برود. ضدیت با کلیشه‌ها ‌کلید دیدن وقایع جهان از دریچه‌ای جدید است.»

Zed E04 Oscar Sefid


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>