سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۴۰۰ در ۴:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

سلامت و شفافیت انتخابات در «به اضافه مستند» بررسی می‌شود

be-mostanad-30

برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با رونمایی از مستند «تعرفه» موضوع سلامت و شفافیت در انتخابات را بررسی می‌کند.

به گزارش سوره سینما، سی‌امین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «تعرفه» به کارگردانی حمید علیداد روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

مستند «تعرفه» روایتی متفاوت از پشت پرده تبلیغات انتخاباتی نامزدها، وعده‌های داده شده از سوی آنان و لزوم وجود شفافیت در مراحل مختلف به منظور حداقل رساندن تخلف‌های انتخاباتی از سوی نامزدهاست.

سال‌هاست در بسیاری از کشورهای جهان انواع سامانه‌ها در راستای شفافیت و کمک به رأی‌دهندگان شکل‌گرفته‌اند. مطالبه برای نظارت‌های مردمی بر منابع مالی نامزدها در تبلیغات انتخاباتی، پیگیری عملیاتی‌شدن وعده‌های داده شده از سوی آنان و راه‌اندازی مکانسیم‌های چرخه شفافیت از جمله مکانیزم «سوت زنی»، گزارش تخلفات و … در ایران سوژه مستند «تعرفه» شده است.

این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و در سازمان هنری رسانه‌ای اوج تولید شده است و در اولین نمایش تلویزیونی خود در برنامه «به اضافه مستند» رونمایی خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور محسن جلواتی، قائم مقام دیده‌بان شفافیت برگزار می‌شود. او درباره لزوم وجود شفافیت در مراحل مختلف انتخابات و روش‌های ایجاد آن صحبت می‌کند. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد  ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۹ خرداد ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۲۱ خرداد ساعت ۱۵ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.