سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ آبان ۱۴۰۰ در ۲:۵۰ ب.ظ چاپ مطلب

جشنواره «سالرنو» ایتالیا میزبان «صحنه‌زنی» می‌شود

Sahneh-Zani-Festival-site

فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی برای حضور در بخش رقابتی جشنواره «سالرنو» ایتالیا پذیرفته شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه؛ فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی، تهیه‌کنندگی مجید رضابالا و سرمایه‌گذاری مسعود و مجید زارع در بخش رقابتى جشنواره «سالرنو» ایتالیا به نمایش در می‌آید.

این جشنواره از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم در ایتالیاست که در سال ۱۹۴۶ توسط سینه کلوب سالرنو آغاز به کار کرده و پس از جشنواره ونیز مهمترین جشنواره ایتالیا به شمار می‌آید.

هفتادو‌پنجمین دوره این جشنواره از ۲۲ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱، برابر با اول تا ششم آذر ماه سال جاری، در شهر سالرنو برگزار خواهد شد.

جشنواره «سالرنو» از زمان آغاز به کار خود به عنوان یک رویداد رقابتی برای تولیدات ایتالیایی و بین‌المللی شناخته شده است؛ بنابراین مقایسه‌ای مستمر در مورد تحولات سینمای جهان را شامل می‌شود.

هم‌چنین این جشنواره یک کارکرد اجتماعی مهم برای سینما قائل است و هدف آن این است که پیوسته خود را با تحولات فناوری‌ها و رسانه‌های «سمعی و بصری» جدید تطبیق دهد.

«صحنه‌زنی» که در جشنواره جهانی فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی شده بود، از ۲۴ آذرماه اکران خود را توسط مؤسسه «بهمن سبز» در سینماهای ایران آغاز خواهد کرد.

Sahneh-Zani-Festival


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>