سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۰ دی ۱۴۰۰ در ۲:۵۲ ب.ظ چاپ مطلب

گفت‌وگوی صمیمانه سینماگران مسیحی با رئیس سازمان سینمایی

سینماگران مسیحی

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) با سینماگران مسیحی کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ در این دیدار که به مناسبت ایام میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) شکل گرفت، حضار به گفت‌وگو و تبادل نظر پیرامون وضعیت سینما و نقش ارزنده هنرمندان مسیحی از ابتدای شکل گیری سینما در کشورمان و چگونگی استمرار این حضور موثر پرداختند. همچین توجه به مشترکات اعتقادی و فرهنگی فیمابین از جمله مواردی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در این نشست صمیمانه، ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی به نقش ارزنده سینماگران و فعالان مسیحی سینما در رشته‌ها و تخصص‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی تاریخ سینمای ایران را ورق می‌زنیم، به‌روشنی درمی‌یابیم که سینماگران مسیحی تأثیر به سزایی در روند رشد سینمای ایران داشته و بخش قابل‌توجهی از موفقیت سینمای ما مدیون آنان است و این مسئله تا زمان حاضر هم ادامه دارد و باید قدر این جایگاه را بدانیم. وی افزود علی‌رغم تمام مشکلاتی که وجود دارد امیدوارم حال همه دوستان خوب باشد. من به سهم خودم بابت تمام زحماتی که شما در سینمای ایران کشیدید و می‌کشید سپاسگزارم. قصدم از این نشست تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نوی میلادی بود و در کنار شما بودن دراین ایام، چراکه همین دور هم بودن‌هاست که حال ما را متحول می‌کند.

او ادامه داد: مشکلات و مسائل سینما زیاد است ولی وظیفه خود می‌دانم تا جایی که از دستم برآید، در سازمان سینمایی و زیرمجموعه‌های آن از استمرار فعالیت‌های ارزنده شما حمایت و پشتیبانی کنم.

خزاعی افزود: در ایران نگاه مثبت و خاصی به مسیحیان وجود دارد و مردم به‌ویژه به هم‌وطنان هنرمند مسیحی و آثارشان علاقه‌مند هستند ما می‌توانیم فیلمی‌هایی بسازیم که با آن‌ها پیوندهای فرهنگی‌مان را نشان دهیم و همه را نسبت به ارتباطات فرهنگی‌مان آگاه کنیم. در این زمینه‌ها همواره می‌توانید روی حمایت سازمان سینمایی حساب کنید.

سینماگران مسیحی

رئیس سازمان سینمایی درباره تولیدات مشترک با سایر کشورها توضیح داد: تولیدات مشترک فرهنگی و سینمایی باعث می‌شود ملت ه و مردم کشورها به هم نزدیک‌تر شوند. شناخت ملت‌ها از یکدیگر در دنیای امروز تا حدود بسیار زیادی معطوف به سینما است و من احساس می‌کنم با این اتفاق و نزدیک شدن فرهنگ‌ها، خیلی از فاصله‌ها کاسته می‌شود.

خزاعی در ادامه گفت: شخصاً درباره مباحث مربوط به معیشت و بیمه اهالی سینما حساس و پیگیر هستم و دست به اقدام خواهم زد.

خزاعی با اشاره به اشتراکات اعتقادی و فرهنگی بین مسلمانان و سینماگران و هنرمندان مسیحی کشورمان، ضرورت بهره‌گیری از تجارب گذشته هنرمندان مسیحی و نسل حاضر این هنرمندان را یادآور شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی ضمن درخواست از سینماگران حاضر برای بیان دیدگاه‌ها و نظراتشان برای بهبود وضعیت کنونی سینما، بر لزوم ادامه چنین نشست‌هایی تأکید کرد.

واروژ کریم مسیحی، ژرژ پطرسی، وارطان ساهاکیان، سیمون سیمونیان، آناهید آباد، رایموند هواکیمیان، مانفرد اسماعیلی، دیگرانوهی هواکیمیان، ادوین خاچیکیان، آلبرت آراکلیان و … از جمله هنرمندان مسیحی حاضر در جلسه بودند.

شایان‌ذکر است مشروح گزارش متعاقباً منتشر می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>