سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۷ دی ۱۴۰۰ در ۳:۲۰ ب.ظ چاپ مطلب

استقبال گسترده از مستند «قاسم» در سینماها و مناطق مختلف کشور

مستند قاسم

مستند «قاسم» با استقبال بی سابقه‌ای مردم و خانوادها در سینماهای کشور و مناطق تحت پوشش پایگاه‌های سینما سیار انجمن سینمای جوانان ایران روبرو شده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، نمایش مستند «قاسم» که همزمان با دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار سلیمانی، از سوی سازمان سینمایی با همکاری حوزه هنری در برنامه‌ای سراسری برای اکران در سینما‌های کشور پیش‌بینی شده بود با استقبال گسترده مردم و خانواده‌ها روبرو شده است.

این مستند روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه  در ۱۱۰ سینما و ۱۲۶ سالن و با ۱۳۶ سانس در سینماهای کشور و تمامی استان‌ها به نمایش در آمده است. همچنین، دستگاه‌های سینماسیار انجمن سینمای جوانان ایران در طرحی پنج روزه اقدام به نمایش مستند قاسم در ۱۷۵ نقطه در شهرهای مختلف کشور کرده‌اند.

مستند «قاسم» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی، کارگردانی مهدی فارسی و نویسندگی محمدرضا ابوالحسنی محصول مرکز مستند حقیقت است. این اثر بیوگرافی۴۰ سال سربازی شهید حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند، یک بیوگرافی کامل از زندگی حاج قاسم از تولد تا اتفاقات بین‌المللی که شهید سردار سلیمانی در آن دخیل بود.