سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۳ خرداد ۱۴۰۱ در ۳:۲۹ ب.ظ چاپ مطلب

نمایش «پسران دریا» در جشنواره‌ پوسان

Pesarane-Darya

فیلم سینمایی «پسران دریا» در هفدهمین جشنواره کودک و نوجوان پوسان به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سوره سینما، فیلم سینمایی «پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و حسین جامی در بخش غیررقابتی هفدهمین جشنواره کودک و نوجوان پوسان به نمایش درمی‌آید. این فیلم از چهارم خرداد در سینماهای سراسر کشور اکران می‌شود.

«پسران دریا» پروانه‌ زرینِ بهترین فیلمنامه (افشین هاشمی، حسین جامی)،  بهترین فیلم (بهروز نشان)، بهترین بازیگر نوجوان (یاسین حبیب‌پور)، را در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان را دریافت کرده و کاندیدای بهترین کارگردانی بوده است. همچنین پس از آن، در بخش پانورامای جشنواره شانگهای و جشنواره سینه‌کید به نمایش درآمده است.

در «پسران دریا» مونا فرجاد در کنار دو نوجوان از شمال و جنوب کشور به نام‌های یاسین حبیب‌پور و منیب بزرگ‌زاده به همراهِ پیام امیرعبدالهیان، مهنوش شیخی، حسن خلدون، علی بحری، آیسان حدّاد و افشین هاشمی بازی کرده‌اند.

پخش این فیلم سینمایی را نمایش گستران برعهده دارد.

«پسران دریا»، ششمین فیلم افشین هاشمی است که با همکاریِ حسین جامی و تهیه‌کنندگیِ بهروز نشان ساخته شده و بنیاد سینمایی فارابی در ساختِ آن مشارکت داشته است.

هفدهمین جشنواره کودک و نوجوان پوسان ۸ تا ۱۷ جولای (۱۶ تا ۲۶ تیر) در شهر پوسان کره جنوبی برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>