سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۴ تیر ۱۴۰۱ در ۲:۲۵ ب.ظ چاپ مطلب

تجلیل از عوامل «هِناس» در سازمان انرژی اتمی ایران

Taghdir-Henas

مراسم تجلیل از عوامل فیلم سینمایی «هِناس» به کارگردانی حسین دارابی در سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، مراسم تجلیل از عوامل فیلم سینمایی «هِناس» باحضور شهره پیرانی همسر شهید رضایی‌نژاد، آرمیتا رضایی‌نژاد فرزند شهید، حسین دارابی کارگردان و محمدرضا شفاه تهیه‌کننده این اثر در سازمان انرژی اتمی ایران، برگزار شد.

در این مراسم محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تقدیر از عوامل این فیلم سینمایی برای پرداخت به این سوژه حساس گفت: ساخت فیلم هایی مانند «هِناس» باعث می‌شود تا زحمات دانشمندان هسته‌ای که در این سال‌ها برای ارتقا و سربلندی این بخش مهم و حساس تلاش کرده‌اند، بهتر و بیشتر دیده شود.

وی افزود: ساخت و پرداخت به چنین سوژه‌هایی در قالب فیلم‌های سینمایی و نمایشی، باعث می‌شود تا مخاطبان به صورت ملموس‌تری در جریان زحماتی که در بخش هسته‌ای کشور کشیده شده و کسانی در این راه به شهادت رسیده‌اند، قرار بگیرند.

اسلامی با اشاره به اینکه در ادامه از ساخت آثاری با موضوع شهدای هسته‌ای حمایت می‌کنند، بیان کرد: بسیار مایل هستیم که روند ساخت چنین فیلم‌هایی ادامه داشته باشد تا مردم با زوایای بیشتری از زندگی شهدای هسته‌ای و صبر و تشویش‌های خانواده این شهدا آشنا شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در پایان این مراسم از شهره پیرانی همسر شهید رضایی‌نژاد که در ساخت این اثر همراهی کافی را با عوامل این پروژه داشته و اجازه داده تا اثری با پرداخت به زندگی شخصی او و همسرش ساخته شود، تشکر کرد.

همچنین در این رویداد، فیلم سینمایی «هِناس» برای اعضای سازمان انرژی اتمی ایران و خانواده‌هایشان به نمایش درآمد که در نهایت با استقبال خوب مخاطبانی که با این فیلم سینمایی هم‌ذات پنداری کردند، مواجه شد.

اکران فیلم‌سینمایی «هِناس» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه نخستین اثر با موضوع پرداخت به زندگی شهید هسته‌ای، شهید داریوش رضایی‌نژاد و ترور هولناک او در مقابل همسر و فرزندش است که در سازمان سینمایی حوزه هنری به تولید رسید و هم اکنون در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است.