سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۲:۰۱ ب.ظ چاپ مطلب

مرکز مستند سوره پویش «اربعین ما» را راه اندازی کرد

Arbaeen-E-Ma

مرکز مستند سوره همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی با راه‌اندازی پویش «اربعین ما» از مخاطبان برای ساخت نخستین مستند جمع‌سپار اربعین دعوت به همکاری کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره؛ مرکز مستند سوره در نظر دارد اولین مستند جمع‌سپار از مراسم باشکوه اربعین را با حضور و مشارکت مردم در این مسیر معنوی به تولید برساند.

در همین راستا پویش «اربعین ما» با شعار «مستند امسال اربعین را با هم بسازیم» و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برای دریافت تصاویر مردمی جهت تولید این مستند راه‌اندازی شد. برای شرکت در این پویش، کافی‌ست زائران سفر عتبات تصاویری را که از بهترین لحظات این مسیر و مراسم متفاوت منتهی به روز اربعین را با هشتگ‌های #اربعین_ما، #اربعیننا و #Our_arbaeen در صفحه خود در اینستاگرام بارگذاری کنند.

همچنین همزمان با اعلام خبر آغاز این پویش، از پوستر و تیزر رسمی آن به ترتیب با طراحی ربابه فاضل و ساخت محسن کریمیان رونمایی شد.

Arbaeen-E-Ma-Poster

نکاتی که لازم است علاقه‌مندان برای ثبت تصاویر ارسالی در نظر داشته باشند به شرح زیر است:

۱. از آنجایی که هدف این پویش در قدم اول، ساخت مستندی برای معرفی اربعین به غیرمسلمان‌هاست، زائران این سفر معنوی در انتخاب بهترین صحنه‌ها و وقایعی که در این مسیر به چشم می‌خورد، دقت و ذوق کافی را به کار ببرند تا دیدن آن برای افرادی که تجربه حضور در این مسیر پر رمز و راز را نداشته‌اند، جالب باشد.

۲. حتماً گوشی خود را افقی گرفته و در این حالت تصاویر را ضبط کنید.

۳. سعی کنید وقایع و اتفاقات مختلف در مسیر پیاده روی و مراسم اربعین را مدنظر قرار دهید.

۴. شما می‌توانید حداکثر ۱۰ دقیقه از ویدیو خود را برای این پویش ارسال کنید.

۵. تنوّع ثبت زمان تصاویر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به عنوان مثال سعی کنید لحظه‌های طلوع، ظهر، مغرب و در یک کلام ساعات مختلف را در نظر داشته باشید.

۶. توجه به تنوع افراد از نظر شخصیت، ملیت و مذهب از اهمیت ویژهای برخوردار است. به عنوان مثال توجه به صاحبان مشاغل مختلف در پیاده‌روی اربعین، توجه به غیرمسلمان‌های یا غیرشیعه‌ها در اربعین و…

۷. سعی کنید تصاویر شما فقط از مسیر پیاده‌روی نباشد. از لحظه حرکت تا رد شدن از مرز و بازگشت به منزل، وقایع مختلفی رخ می‌دهد که ثبت آن‌ها میتواند جذاب باشد.

۸. شما می‌توانید نام«مرکز مستند سوره» را هم در تصاویر خود تگ یا منشن کنید تا ما راحت‌تر و سریع‌تر به تصاویر شما دسترسی پیدا کنیم. (mostanadsoore@)

۹. سعی کنید با بهترین کیفیت ممکن تصاویر را بارگذاری کنید، اما اگر مجبور به کاهش کیفیت شدید نگران نباشید. چرا که از طرف «مرکز مستند سوره» با صاحبان تصاویر برتر، ارتباط گرفته می‌شود تا تصاویر با کیفیت اصلی را در اختیار ما قرار دهند.

گفتنی‌ست نخستین‌ پویش «اربعین ما» به همت مرکز مستند سازمان سینمایی سوره حوزه هنری برگزار و به کسانی که بهترین تصاویر را برداشت کنند، یک جایزه بیست میلیون تومانی ویژه  و ده جایزه ۱۰ میلیون تومانی اهدا خواهد شد.