سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۳:۵۰ ب.ظ چاپ مطلب

صحرا اسداللهی از جشنواره زنان بیروت جایزه گرفت

Sahra-Asadollahi

صحرا اسدالهی جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برای فیلم کوتاه «اسپاسم» از جشنواره بین‌المللی زنان بیروت دریافت کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، صحرا اسداللهی بازیگر و کارگردان فیلم کوتاه «اسپاسم» توانست از هفتمین جشنواره بین‌المللی زنان بیروت، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کند. مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی بیروت جمعه ۳۱ فروردین ماه مصادف با ۱۹ آوریل در بیروت لبنان برگزار شد.

صحرا اسداللهی پیش از این، جایزه بهترین بازیگر زن فستیوال فیلم‌های آسیایی لس آنجلس را در کارنامه دارد.

فیلم کوتاه «اسپاسم» به کارگردانی صحرا اسداللهی، تهیه‌کنندگی زاهد برزگر و نویسندگی نفیسه زارع و عاطفه صالحی است که در هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی زنان بیروت حضور داشت.

جشنواره بین‌المللی فیلم زنان بیروت (BWFF)  یکی از مهمترین فستیوال مربوط به زنان در جهان است که در بیروت توسط انجمن فیلم بیروت با موضوع «زنان برای رهبری» برگزار می شود و نقش زنان را به عنوان رهبر در جوامع خود برجسته می کند. BWFF به مسایلی مانند برابری جنسیتی، هویت جنسی، خشونت خانگی در میان سایر موارد از طریق چشم انداز و سینما که دریچه‌ای به سوی جامعه و به ویژه زنان در این مورد است، می‌پردازد.

این فیلم کوتاه، پیشتر در چهل و دومین جشنواره ونکوور کانادا، بیست و پنجمین جشنواره زنان سئول کره جنوبی، بیست و هشتمین جشنواره رباط مراکش و پانزدهمین جشنواره موزیک و فیلم های مستقل جهان در آمریکا حضور داشته و نامزد بهترین بازیگر زن و فیلمبرداری در پانزدهمین جشنواره موزیک و فیلم های مستقل جهان در آمریکا شده است.

صحرا اسداللهی، تینو صالحی، نیما مظاهری و کاوه سوری بازیگران «اسپاسم» هستند.

فهرست عوامل فیلم کوتاه «اسپاسم» عبارت است از: کارگردان: صحرا اسدالهی، تهیه کننده: زاهد برزگر، نویسندگان: نفیسه زارع و عاطفه صالحی، مشاور کارگردان: نفیسه زارع، دستیاران کارگردان: محمد اسماعیل‌زاده، فیلمبردار: سیدمحسن حسینی، دستیاران فیلمبردار: امین شاهسواری، سعید گودرزی و مبین حسینی، صدابردار: ایرج نوروزی، دستیاران صدا: سالار سلیمی و محمد کندری، طراح صحنه: ریحانه اسماعیلیان، دستیار صحنه: اصغر امامی، طراح لباس: نسیم زارعی، طراحی و ترکیب صدا: ندا محسنی، اصلاح رنگ: آرش کاظمی زاده، مدیر تولید: سیدمحمد رضوی، طراح پوستر: علی غیبی و مجید ریاحی، زیرنویس: بهار باقری و بونا الخاص، مشاور رسانه‌ای: آزاده فضلی، پخش بین‌الملل: الهه گودرزی (مینروا فیلم).