سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۰ خرداد ۱۴۰۳ در ۴:۱۸ ب.ظ چاپ مطلب

فرهاد قائمیان رئیس هیات داوران جشنواره فیلم کوثر شد

Farhad-Ghaemian

فرهاد قائمیان بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر و عضو شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، به‌عنوان رئیس هیات داوران این رویداد هنری و فرهنگی منصوب شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از امور ارتباطات رسانه‌ای و روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، ناصر باکیده دبیر جشنواره در حکمی فرهاد قائمیان را به‌عنوان رئیس هیات داوران این جشنواره منصوب کرد.

در حکم دبیر جشنواره خطاب به رئیس هیات داوران آمده است:

«پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر به‌عنوان یکی از رخدادهای فرهنگی سینمایی با محوریت نقش زنان ایثارگر در سینما به عنوان بستری مناسب برای شکوفا نمودن استعدادهای فیلمسازان متعهد کشورمان و معرفی آثار ارزنده بین‌المللی به ویژه سینمای کشورهای حوزه مقاومت پیش رو خواهد بود.

با عنایت به تجربیات ارزشمندتان در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری و سینمایی به موجب این حکم حضرتعالی را به‌عنوان رئیس هیات داوران پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر منصوب می‌کنم. امید است با حضور موثر و بهره گیری از ظرفیت های گسترده هنرمندان در عرصه سینما شاهد تجلی این رویداد فرامرزی باشیم.»

گفتنی است: سال گذشته دو سریال «مشاور» و «ترور» از شبکه‌های یک و افق با بازی فرهاد قائمیان روی آنتن رفت. همچنین دو فیلم اکران نشده «بهشت تبهکاران» و «قلب رقه» نیز با بازی وی در نوبت اکران قرار دارد.

قائمیان در چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای فیلم سینمایی «غریب» کسب کرده بود.

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، توسط بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان سینمایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تیرماه سال جاری با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید