سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۶ خرداد ۱۴۰۳ در ۱:۲۵ ب.ظ چاپ مطلب

رئیس انجمن سینمایی لبنان خواستار نمایش فیلم‌های ایرانی در لبنان شد

Dr-Seifodin

دکتر صبحی سیف‌الدین رئیس انجمن سینمایی کشور لبنان با قدردانی از برپایی جشنواره فیلم کوثر که به موضوع زنان می پردازد خواستار نمایش فیلمهای سینمایی ایران در لبنان شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از امور ارتباطات رسانه‌ای و روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، دکتر صبحی سیف‌الدین کارگردان سینما و رئیس انجمن هنرمندان سینما در لبنان، از برپایی جشنواره فیلم کوثر در ایران که به مسائل زنان در سینما می پردازد، تقدیر کرد و گفت: امروز به خاطر این ابتکار زیبا مفتخرم و از صمیم قلب به شما تبریک می گویم و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد نمایش مستمر فیلمهای سینمایی ایران در سینماهای لبنان باشیم.

دکتر سیف‌الدین که ساخت ۱۸ فیلم سینمایی  کوتاه و مستند را در کارنامه کاری خود دارد با اشاره به نقش زنان در سینمای لبنان گفت: شاید من تنها کارگردانی در لبنان باشم که به نقش زنان در سینمای لبنان پرداختم اولین فیلمی که در سال ۱۹۷۴ کارگردانی کردم درباره مبارزه با عثمانی بود و استعمار فرانسه و اشاره به جانفشانی زنان و مردانی که در کنار هم اسلحه به دست گرفتند تا سرزمین را از دست استعمارگران آزاد کنند.

وی با تاکید به برخی از مسائل و چالش‌های پیش روی سینمای زنان گفت: می‌خواهم با صداقت یک نکته مهم را بگویم: متأسفانه ما اطلاعات زیادی در مورد سینمای ایران نداریم و تصور می‌کنم اکنون زمینه‌های زیادی برای همکاری گسترده در خصوص تولید مشترک و اکران فیلم‌های سینمای ایران در لبنان وجود دارد و امیدوارم برگزاری جشنواره فیلم کوثر، فرصت مغتنمی برای شروع این همکاری باشد.

وی با تشکر و قدردانی از جشنواره فیلم کوثر برای برگزاری این رویداد سینمایی ویژه بانوان گفت: امروز به خاطر این اقدام زیبا مفتخرم . پرداختن و توجه به نقش زنان آن هم زنان مسلمان در سینما مهم است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. چرا که نقش واقعی زن را می‌توان در فیلم‌هایی که زن را نه به عنوان ابزار و کالا بلکه به عنوان یک مادر، همسر، یک فعال  و مصلح اجتماعی و یک فرد تاثیر گذار در جامعه تصویر می‌کنند مشاهده کرد. از همین رو از نقش زنان در سینما حمایت می‌کنم و از صمیم قلب به شما  بابت برگزاری این رویداد هنری مهم تبریک می‌گویم و در کنار شما هستم .

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، از سوی بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان سینمایی ، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تیرماه سال جاری با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می‌شود.