سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۶ آذر ۱۳۹۳ در ۸:۵۶ ق.ظ چاپ مطلب

آغاز اکران عمومی «چند متر مکعب عشق»/ فیلم ستایش شده منتقدان روی پرده

chand-metr-mokaab

فیلم «چند متر مکعب عشق» اولین ساخته بلند سینمایی جمشید محمودی از امروز ۲۶ آذر ماه در سینماهای تهران آغاز شد.

فیلم «چند متر مکعب عشق» اولین ساخته بلند سینمایی جمشید محمودی از امروز ۲۶ آذر ماه در سینماهای تهران آغاز شد.

سوره سینما – اکران عمومی فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» منتخب هشتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران از امروز ۲۶ آذر ماه در ۱۶ سینمای تهران آغاز شد. این فیلم از امروز در سینماهای پردیس ملت، پردیس آزادی، پردیس کوروش، اریکه ایرانیان، سمرقند، راگا، تماشا، کیان، ماندانا، رازی، سپیده، فرهنگ، مرکزی، پیام، شکوفه و پردیس زندگی به نمایش در می آید.

همچنین از هفته آینده اکران عمومی برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر در شهرستانها نیز آغاز می شود. کارگردان و تهیه‌کننده «چند متر مکعب عشق» در نظر دارند به زودی مراسم ویژه ای را برای نمایش این اثر با حضور اهالی رسانه و هنرمندان برگزار کنند.

poster-chand-metre-mokaab-eshgh-farsi

«چند متر مکعب عشق» جوایز متعددی را تا کنون نصیب خود کرده است. همچنین حسیبا ابراهیمی بازیگر نقش اول زن این فیلم با وجود اینکه اولین حضور سینمایی خود را در این اثر تجربه کرده است اما سال گذشته در جشنواره فجر نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

بازیگران «چند متر مکعب عشق» که نماینده سینمای افغانستان در اسکار ۲۰۱۵ است، عبارتند از ساعد سهیلی، حسیبا ابراهیمی، نادر فلاح، علیرضا استادی . مسعود میرطاهری.