سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۹ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۲ ق.ظ چاپ مطلب

رقابت ۶ فیلمساز ایرانی کنار سینماگران دنیا

arash-amini

آرش امینی گفت: ۶ فیلم ایرانی در کنار ۲۲ فیلم خارجی در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر رقابت می‌کنند.

آرش امینی گفت: ۶ فیلم ایرانی در کنار ۲۲ فیلم خارجی در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر رقابت می‌کنند.

امینی مدیر بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر به سوره سینما گفت: هیات انتخاب را از سینماگران کشور خودمان برگزیدیم چون در نظر داشتیم افرادی باشند که بر اصول و نظام سینمایی ما واقف بوده و بر اساس تعاریفی که جشنواره بین المللی فیلم فجر پایه ریزی کرده است انتخاب درستی در گزینش فیلم ها داشته باشند. این جشنواره در کشور ما برپا می شود و قرار است ۶ فیلم سینمایی ایرانی در کنار ۲۲ فیلم از سینمای جهان در آن به رقابت بپردازند.

امینی پیش از این گفته بود: هیات انتخاب بیش از ۲۵۰ فیلم را باز بینی کرد که بخشی از این آثار به روال سال‌های گذشته در پاییز برای جشنواره ارسال شده بود و بخش دیگر نیز توسط سه نفر از اعضای هیات انتخاب در جشنواره فیلم برلین دیده شد که حاصل این آثار حضور یازده فیلم در بخش جلوه‌گاه شرق و یازده فیلم در بخش سینمای آسیا خواهد بود که در هر بخش با سه فیلم ایرانی رقابت خواهند کرد.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، شامل بخش رقابتی شامل سینمای سعادت (سینمای جهان) و جلوه گاه شرق (سینمای آسیا و جهان اسلام) و جایزه هنر و تجربه و بخش غیررقابتی شامل بخش هایی از جمله؛‌ چشم انداز سینمای روز چین ،‌ چشم انداز سینمای روز ترکیه ،‌ نمایش ویژه فیلم های روز جهان، سینما حقیقت،‌ آثار کوتاه، فرانچسکو روزی: منتقد و متعهد، نام آوران بین الملل سینمای ایران و کارگاه های کیارستمی در خارج از کشور است.

در این دوره از جشنواره فیلم فجر که برای نخستین بار بخش بین الملل آن به صورت جداگانه برگزار می شود، فیلم هایی از کشورهای اتریش، آلمان،‌ سوییس، فرانسه، بریتانیا، ایرلند، آمریکا، بلژیک، ایتالیا، ترکیه، هند، ژاپن، تاجیسکستان، مالزی، کانادا، نروژ، فلسطین، بلغارستان، هلند، اسکاتلند، الجزایر، افغانستان، یونان، تایلند، آرژانتین، عراق، سوئد، تایوان، و … شرکت کرده اند و سعی بر آن است تا در هر بخش ترکیبی از داوران ایرانی و خارجی به قضاوت فیلم‌ها بپردازند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>