سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۷ ق.ظ چاپ مطلب

مصائب فیلمساز برای تولید «هفت‌خوان»/ سرنوشت فیلم سه‌بعدی نامعلوم است

babak-mohaghegh

بابک محقق برای تولید فیلم سه‌بعدی «هفت‌خوان» با مشکلات فراوانی روبرو است.

بابک محقق برای تولید فیلم سه‌بعدی «هفت‌خوان» با مشکلات فراوانی روبرو است.

بابک محقق کارشناس ساخت فیلم های سه بعدی که سال گذشته در تدارک ساخت فیلم تازه خود بود، به سوره سینما گفت: قرار بود سال گذشته یک فیلم سه‌بعدی به نام «هفت‌خوان» با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ساخته شود، بعدها با حضور اسپانسرهایی که تمایل به همکاری داشتند روند تولید قطعی‌تر شد، ولی به خاطر مسایلی که وزارت ارشاد در رابطه با پروانه ساخت بوجود آورد سرمایه گذاران یکی پس از دیگری انصراف دادند.

وی افزود: بعد از مدت ها انتظار قبل از عید یعنی زمانی که ۶ ماه از درخواست ما گذشته بود دوستان در شورای صنفی از ما خواستند دو دقیقه انیمیشن برایشان بسازیم تا در صورت تایید، پروانه ساخت صادر شود. متاسفانه آنها هنوز تفاوت فیلم سه بعدی را با انیمیشن را نمی‌دانستند و تصورشان از «هفت‌خوان» انیمیشن بود. ما از وزارت ارشاد هیچ چیز به جز پروانه ساخت نمی‌خواهیم و فیلم هزینه‌ای برای دولت ندارد.

محقق گفت: «هفت خوان» فیلمی سه بعدی با تکنیک های جدید است که اگر ساخته شود موج جدیدی در سینمای ایران رقم خواهد زد اما دوستان ما به دلیل آشنا نبودن با آن نه تنها کمکی نمی کنند احساس می کنم سعی در آزار و اذیت هم دارند. این در حالی است که امروزه برخی پروژه های سینمایی با سه بعدی شدن خبرساز می‌شوند. این قبیل آثار در خارج از کشور با هزینه هایی گزاف خبرساز می‌شوند اما بعد از مدتی هیچ نامی از آنها مطرح نمی شود.

وی ادامه داد: با یک حساب سرانگشتی بودجه‌ای که برای سه بعدی کردن این قبیل فیلم ها در خارج از ایران صرف می‌شود، اگر در کشور خودمان هزینه شود پنج فیلم باکیفیت از آن در می‌آید . هنوز برای خودم دنبال دلیل می‌گردم که چرا به من مجوز نمی‌دهند.

بابک محقق در اولین فیلم سینمایی سه بعدی تاریخ سینمای ایران با نام «آقای الف» به کارگردانی علی عطشانی با عنوان کارگردان دوم مسئولیت ساخت بخش‌های سه بعدی را برعهده داشت. «هفت خوان» یک فیلم سینمایی علمی- تخیلی است که به صورت سه بعدی ساخته می‌شود. داستان این فیلم سینمایی درباره یک بازی کامپیوتری است که برای جذب نخبگان طراحی شده است که بازیکنان بعد از ورود به مرحله ششم، وارد یک فضای مجازی می شوند و با اسطوره های شاهنامه مواجه می‌شوند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>