سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۶ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۰ ق.ظ چاپ مطلب

امتداد جنگ آمریکا در نسل‌های بعدی مردم ویتنام/ «نسل سوم»، ادامه رنج

yazdi

مستند «نسل سوم» محصول مرکز مستند سوره درباره آسیب‌دیدگان جنگ ویتنام است.

مستند «نسل سوم» محصول مرکز مستند سوره درباره آسیب‌دیدگان جنگ ویتنام است.

سوره سینما- محسن یزدی، مدیر مرکز مستند سوره حوزه هنری با اعلام خبر ساخت مستندی درباره جنایات آمریکا در ویتنام گفت: مستند نسل سوم درباره امتداد جنگ ویتنام در زندگی مردم این کشور است و نشان می دهد که خرابی جنگ ها فقط محدود به دوره خود نمی شود.

وی گفت: شاید یکی ازویژگی های جنگ هایی که آمریکایی ها در آن دخیل هستند این باشد که معمولا این جنگ ها محدود به زمان خود نیستند و تا دهها سال نتایج خسارت بار آن ادامه دارد که این موارد را در عراق و افغانستان و حتی ایران هم شاهد هستیم.

یزدی گفت: آمریکا در زمان جنگ ویتنام، منطقه وسیعی از جنگل های این کشور را با سم دی اکسین (عامل نارنجی) مورد حمله قرار داد که به جهت وسعت منطقه و میزان استفاده از این سم، بزرگ ترین حمله شیمیایی جهان لقب گرفت.  این سم در آب و خاک و محل سکونت مردم منتشر و ماندگار شد و مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورد تا جایی که نسلهای بعدی این مردم نیز تا امروز از این جنگ آسیب های جدی دیده اند.

مدیر مرکز مستند سوره ادامه داد: برخی نوزادان متولد شده بعد از جنگ بواسطه اثرات این سم در والدین خود تبدیل به موجوداتی شدند که بواسطه شکل و شمایل عجیب آنها به کودکان هیولایی معروف شدند که از این نوزادان عده ای به سرعت از دنیا می رفتند ولی برخی شان هم زنده ماندند ولی بواسطه نقص عضو جدی مجبورند تمام دوره زندگی خود را با رنج ادامه دهند.

یزدی گفت: مستند نسل سوم روایت انسانهایی است که در زمان جنگ ویتنام اصلا در دنیا نبودند ولی امروز بواسطه همان جنگ دچار آسیب های بسیار جدی شدند و این نشان می دهد  که چطور بعد از گذشت ۴۰ سال از اتمام جنگ ویتنام مردم این کشور هنوز تاوان جاه طلبی های آمریکا را می دهند.

مدیر مرکز مستند سوره ادامه داد: این مستند دوبله شده و قرار است از تلویزیون پخش شود. مستند نسل سوم حدود ۴۵ دقیقه است و تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن با آقای محمدعلی هاشم زهی (رخشانی) است که در مرکز مستند سوره حوزه هنری تولید شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>