سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۶ ب.ظ چاپ مطلب

رونمایی از پوستر فیلم «مزار شریف»/ پوستر شناسنامه ماندگار سینماست

mazar

پوستر فیلم سینمایی «مزار شریف» محصول حوزه هنری توسط بهزاد خورشیدی طراحی شده است.

پوستر فیلم سینمایی «مزار شریف» محصول حوزه هنری توسط بهزاد خورشیدی طراحی شده است.

سوره سینما- خورشیدی درباره روند طراحی پوستر فیلم سینمایی مزار شریف گفت: «پوسترهاشناسنامه و هویت ماندگارسینماست. به ظاهرساده ودردسترس می آیندولی به طورحتم اثرخوب ، تاثیر خود را در جذب مخاطب سینما خواهد داشت. گستردگی و جذابیت آنی رسانه های مجازی، تمامی عرصه های فرهنگی و هنری را دستخوش تحولات وسیع خودقرارداده است. در واقع تمام عرصه های زندگی بشر رامتاثر از خود ساخته است. بی گمان پوستر هم کارکرد بصری درعرصه تبلیغات را دارا است.»

این طراح پوستر افزود: «بر این نکته اصراردارم که بگویم یک اثرتبلیغی خوب که شامل پوستر فیلم هم می شود، نسبت به گذشته ازاثرگذاری پویا و موثرتری هم برخوردار شده است. چرا که به واسطه حضوردر فضای مجازی اینترنتی به میزان مخاطب و بیننده بیشتری دسترسی پیداکرده است. وبا اشتراک گذاردن آن به میزان اثربخشی آن کمک خواهدکرد. البته دراین سال ها من همه تلاش ام را برارائه پوسترهای متفاوت تری قرار دادم. قطعا آنچه ماندگار می‌شود مجموعه ای از آثار خوب و باکیفیت استاندارد است.»

وی ادامه داد: در پوستر «مزار شریف» رابطه عاطفی زن افغان و دیپلمات ایرانی حس خوبی را برایم منتقل کرد و پوستری را طراحی کردم که در آن یک اثر ساده همراه با موتیف و رنگهای بسیار و در خشان حضور داشته باشد و به نوعی هم راویتگر فضای فیلم و موقعیت جغرافیایی فیلم باشد. پیش از این در جشنواره فیلم فجر پوستر دیگر از فیلم مزار شریف رونمایی شده بود.»

فیلم سینمایی مزار شریف به کار گردانی  حسن برزیده  اوایل شهریور ۹۴ در سینماهای  تهران و شهرستان اکران می شود. فیلم مزار شریف داستان کشتار دیپلمات های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت ۱۰ تن از کارکنان کنسولگری ایران شد.

poster-mazar

«مزار شریف» با شعار هیچ جنگی  به نفع هیچ مردمی نیست  در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و علاوه بر استقبال منتقدان توانست   سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم را برای  بهزاد عبدی  و دیپلم افتخار بهترین جلوه های ویژه بصری را برای امیررضا معتمدی بدست بیاورد.

عوامل فیلم سینمایی مزار شریف عبارتند از: بازیگران: حسین یاری، مهتاب کرامتی و مسعود رایگان، کارگردان و نویسنده فیلمنامه: حسن برزیده، تهیه‌کننده: منوچهر شاهسواری، بازنویسی فیلمنامه: مهدی شیرزاد، مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین دست، مدیر هنری: مشکین مهرگان، موسیقی: بهزاد عبدی، طراح چهره‌پردازی: سعید ملکان، طراح جلوه‌های بصری: امیررضا معتمدی، صدابردار : حسن زاهدی، مدیر تولید: مسعود فیروزه، عکاس: مهدی دلخواسته، مسئول دبیرخانه ستاد کمپین اطلاع‌رسانی و بازاریابی: نازنین دهقانی، مسئول ستاد خبری : علی زادمهر، پخش‌کننده: موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز، محصول: حوزه هنری.

صفحه اینستا گرام  فیلم سینمایی  مزار شریف به آدرسinstagram.com/mazarsharifmovie و همچنین سایت فیلم مزار شریف به آدرس www.mazarsharif.ir و سایت شرکت  بهمن سبز  به عنوان پخش کننده  فیلم به آدرس www.bahmansabz.ir در دسترس علاقمندان است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>