سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۲ مرداد ۱۳۹۴ در ۲:۳۴ ب.ظ چاپ مطلب

گروهی می‌خواستند فاجعه «مزار شریف» مسکوت بماند

Barzideh1

کارگردان فیلم «مزار شریف» تاکید کرد گروهی مایل نبودند این فیلم ساخته شود.

کارگردان فیلم «مزار شریف» تاکید کرد گروهی مایل نبودند این فیلم ساخته شود.

سوره سینما- به گزارش ستاد خبری فیلم سینمایی مزارشریف  حسن برزیده که صبح امروز در جمع گروهی از مدیران فرهنگی  و همچنین مسولان ستادی و استانی حوزه هنری سخن می گفت ادامه داد: سینما جایگاه ویژه‌ای دارد و در بحث تبلیغات و ارتباطات با مردم بسیارمهم است و اگر نگوییم مهمترین رسانه سینماست قطعا یکی از مهترین رسانه‌هاست و بسیار تاثیرگذار است.

برزیده با تشکر از حوزه هنری در ساخت فیلم مزار شریف گفت: مزار شریف داستان شهادت فرزندان مظلوم ایران زمین و شهدای کنسولگری ایران است کسانی که می‌توانستند در موقع حادثه جان خود را بردارند و بروند اما برای مصالح کشور و نظام ماندند و مظلومانه شهید شدند.

وی ادامه داد: تلاش کردیم در این فیلم هر چند کوچک ادای دینی داشته باشیم به خانواده این شهدا که بسیار مهجور بودند و به جد می‌توانم بگویم که تا قبل از ساخت این فیلم بسیار بسیار کم درباره آنها صحبت می‌شد.

کارگردان فیلم مزار شریف ادامه داد: تا قبل از ساخته شدن فیلم مزار شریف هیچ تلقی درستی از این شهدا در اذهان مردم وجود نداشت و متاسفانه گروهی به عمد می‌خواستند که این مساله و فجایعی که در کنسولگری مزار شریف به وجود آمد مسکوت بماند.

وی با گلایه از رفتاری که با این فیلم در جشنواره فیلم فجر صورت گرفت گفت: فیلم مزار شریف بخشی از مظلومیت ما را نشان می‌دهد و باید به آن توجه می شد زیرا واقعه مزار شریف مجهولاتی داشت که ما سعی کردیم در فیلم به آن بپردازیم و امروز نیز من بسیار علاقه دارم که این فیلم توسط مردم دیده شود تا هم بخشی از واقعیت‌های این ماجرا برای مردم روشن شود و هم اینکه بخشی از حرف‌های نگفته درباره شهدای کنسولگری مزار شریف گفته شود.

بر اساس این گزارش ،فیلم سینمایی «مزار شریف» به کار گردانی حسن برزیده اوایل شهریور ۹۴ در سینماهای تهران و شهرستان اکران می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>