سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۷ ق.ظ چاپ مطلب

تسلط رسانه‌ای غرب شکسته شود/ به ابزارهای روز مجهز شویم

15_684

دکتر علی اکبر ولایتی از لزوم شکست انحصار رسانه‌های غربی سخن گفت.

دکتر علی اکبر ولایتی از لزوم شکست انحصار رسانه‌های غربی سخن گفت.

سوره سینما- مهر نوشت: دکتر ولایتی در افتتاحیه اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی تاکید کرد جهان اسلام برای مقابله و شکست هژمونی غرب باید از رسانه‌های قدرتمند بهره‌مند شود. هشتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی صبح امروز یکشنیه ۲۵ مرداد با حضور حجت‌الاسلام علی کریمیان دبیرکل این اتحادیه و علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام‌ معظم رهبری و همچنین جمعی از مدیران افتتاح شد.

علی‌اکبر ولایتی در ابتدای افتتاحیه سالن «خورشید» که نمایشگاهی از تجهیزات رسانه‌ای بود، گفت: امروز تمام امکانات رسانه‌ای در اختیار نظام سلطه و غرب قرار دارد و اگر کشورهای اسلامی و جهان سوم بخواهند با سلطه و هژمونی آنها مقابله کنند باید حتماً از ابزار لازم برخوردار باشند و یکی از این ابزارها، رسانه‌هایی است که توسط کشورهای اسلامی و بخصوص محور مقاومت در منطقه وجود دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در این میان وظیفه سنگینی بر عهده دارد؛ چرا که بدون داشتن تجهیزات رسانه‌ای، امکان مقابله با نظام سلطه وجود ندارد و هر روز که می‌گذرد، لزوم برخورداری از امکانات رسانه‌ای و اهمیت رسانه‌های تصویری، مکتوب، شنیداری و الکترونیکی بیشتر می‌شود.

نمایشگاه «تجهیزات فناوری رسانه» شامل تجهیزات انتقال صدا و تصویر، سیستم‌های ماهواره‌ای و سایر امکانات فنی در این حوزه شده است. از جمله سخنرانان مراسم افتتاحیه امروز حجت‌الاسلام کریمیان دبیرکل رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و نوری المالکی هستند و حامد زمانی نیز اجرای یک قطعه را بر عهده دارد.

افتتاح نمایشگاه فناوری رسانه، رونمایی از برند هلال مدیا، با شعار «تولید پاک، رسانه پاک» و آغاز به کار خبرگزاری یونیوز از دیگر برنامه های جنبی این همایش است. هشتمین مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و ششمین جشنواره اتحاد با شعار «پیامبر رحمت، رسالت رسانه‌های مقاومت» تا روز سه‌شنبه ۲۷ مرداد ادامه دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>