سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ مرداد ۱۳۹۴ در ۹:۴۱ ق.ظ چاپ مطلب

اصغر شاه‌زیدی و شهرام میرجلالی در سومین «شب آواز ایرانی»

shahzeidi-mirjalali

اصغر شاه‌زیدی و شهرام میرجلالی با اجرای برنامه در سومین «شب آواز ایرانی» که حوزه هنری بانی آن است به این محفل رونق می‌بخشند.

اصغر شاه‌زیدی و شهرام میرجلالی با اجرای برنامه در سومین «شب آواز ایرانی» که حوزه هنری بانی آن است به این محفل رونق می‌بخشند.

سوره سینما – اصغر شاه‌زیدی (زاده ۱۳۲۷ اصفهان) خواننده و مدرس آواز ایرانی است که تصنیف «چرخ گردون» ایشان شهرت فراوانی دارد. وی از سیزده سالگی یادگیری ردیف‌های موسیقی ایرانی را آغاز کرد و پس از ۸ سال، در سال ۱۳۴۹ در زمینه آواز به مدت یازده سال از تعالیم استاد زنده‌یاد تاج اصفهانی بهره‌مند شد. همچنین از شیوه سید عبدالرحیم اصفهانی و رهنمودهای سید محمد طاهرپور بهره‌ها برده است. کسب رتبه نخست در رشته آواز در دومین آزمون سراسری باربد در سال ۱۳۵۷، تدریس آواز در هنرستان موسیقی اصفهان و واحد موسیقی صدا و سیمای اصفهان و تدریس خصوصی آواز از فعالیت‌های گسترده آموزشی او حکایت دارد. از معروف‌ترین آثار ایشان تصنیف «چرخ گردون» با آهنگ علی تجویدی و همچنین بازخوانی تصنیف جاودانه «آتش دل» در یک سریال تلویزیونی به همین نام است.

شهرام میرجلالی (زاده ۱۳۳۸، اهواز)، نوازنده زبردست ساز تار، موسیقی را ابتدا زیر نظر خواهر بزرگ خود که ویلن می‌نواخت آغاز کرد. وی از نوازندگان برجسته تار مکتب اصفهان بوده و شاگردی استادانی چون جلیل شهناز و سیدحسن کسایی را پشت سر گذاشته است.

Poster-Shabe-Avaz-Final

این دو هنرمند در برنامه آتی شب آواز ایرانی که از ساعت ۱۸ شنبه ۳۱ مردادماه با حضور اساتید، هنرجویان و علاقه‌مندان به آواز و موسیقی ایرانی دایر خواهد بود به هنرنمایی می‌پردازند. همچنین در سایر قسمت‌ها نیز خوانندگانی همچون استاد علی رستمیان، علی انصاری، حامد اسلامی، ابراهیم یوسفی‌نژاد و امیرمسعود امیری به همراه چند هنرمند نوازنده چراغ سومین شب آواز ایرانی را روشن می‌کنند.

شب آواز ایرانی برنامه‌ای است تحلیلی و آموزشی که به اهتمام مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری به صورت ماهانه برگزار می‌شود. این برنامه قراراست میدانی برای تجدید دیدار با اساتید و همچنین معرفی چهره‌های تازه به هنر آواز ایرانی باشد. این نشست در سالن سوره حوزه هنری به نشانی انتهای خیابان سمیه  نرسیده به حافظ است. ورود به این نشست برای تمام علاقه‌مندان آزاد است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>