سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۷ مرداد ۱۳۹۴ در ۸:۰۵ ق.ظ چاپ مطلب

نمایش «حق سکوت» در جشنواره مذاهب امروز

haghe-sokoot1

فیلم سینمایی «حق سکوت» در هجدهمین جشنواره مذاهب امروز به نمایش درمی‌آید.

فیلم سینمایی «حق سکوت» در هجدهمین جشنواره مذاهب امروز به نمایش درمی‌آید.

سوره سینما- در این دوره از جشنواره ۵۳ فیلم از ۲۷ کشور جهان به نمایش گذاشته می‌شود. در این میان، فیلم «حق سکوت» اولین ساخته بلند محمدهادی ناییجی با دیگر آثار بخش فیلم‌های بلند به رقابت می پردازد. در این جشنواره بیست و یک اثر کوتاه و انیمیشن و هجده اثر مستند به اکران می شوند. در میان جوایز جشنواره، جایزه ویژه هیات داوارن به بهترین فیلم بلند، بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم مستند اهدا خواهد شد. علاوه بر جوایز جشنواره جایزه بهترین فیلم با موضوع صلح و حقوق بشر جداگانه اهدا می‌شود.

haghe-sokoot2

حسام محمودی، هوتن شکیبا، شیرین اسماعیلی و … بازیگران این فیلم هستند. «حق سکوت» سال ۹۲ در حوزه هنری تولید شده است. محمدهادی نائیجی در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر جایزه بهترین فیلمنامه را به خود اختصاص داد. «حق سکوت» همچنین در جشنواره چشم سوم هند به نمایش درآمده بود. هجدهمین جشنواره مذاهب امروز از ۱۷ تا ۲۷ مهرماه در شهر ترنتو ایتالیا برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>